1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه عکس « انتهای زمین » به گیلان رسید
نمایشگاه عکس « انتهای زمین » به گیلان رسید

منتخب مجموعه آثار نمایشگاه عکس « انتهای زمین » در طی سفر شهر به شهر و تازه ترین مقصد ارایه به استان گیلان رسید و در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء شهر رشت به نمایش درخواهد آمد.
مجموعه عکس های نمایشگاه « انتهای زمین » در قالب ۴۰ قطعه عکس منتخب از مجموعه ۱۱۰ قطعه ای در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر با همکاری انجمن عکاسان رشت در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء شهر رشت به نمایش درمی آید.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، نمایشگاه عکس « انتهای زمین » چندی پیش آغاز جریان نمایش خود را از محل خانه ی هنرمندان ایران در تهران آغاز کرد و در اندک فاصله ای از زمان نمایشگاه، کتاب آن نیز به چاپ رسید و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
نمایشگاه عکس مجموعه « انتهای زمین » به گیلان رسید در ابتدای کتاب « انتهای زمین » کارشناسان و عکاسانی چون: مسعود زنده روح کرمانی، سعید دستوری، افشین شاهرودی، محمدمهدی رحیمیان و کورش ادیم و همچنین پروفسور پرویز کردوانی (پدر علم کویر شناسی) پیرامون مجموعه آثار نمایشگاه قلم زده و نظر خود را نگاشته اند.

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه عکس به این شرح است: مریم اسدی، سارا ابالصدق، مهری راست قدم، سهیلا خانمیرزایی، ابراهیم باقرلو، سمانه میلانلو، ماهرخ شش بلوکی، فاطمه میرالی، سجاد هاشمی، جواد میرزاپور ، عرفان علی پور، روح الله سنجرانی، آزیتا قاسمی ، زهره حسینی جم، منوچهر صرامی، فاطمه حجازی ، محمدرضا رحیمی، مریم خداوردی، مائده موحد ، فاطمه حسینی لاهیجی، معصومه حضرتی، نسرین رستمی، فرزانه بی آزاران ، سعید مقدم، حمیده فنایی، صبوره منتظرین، فاطمه افشار، معصومه اصغری، سارا فیروزی، اعظم حشمتی، محمدرضا زارع، حسین عصاری، محسن سلیمی، میترا محمدی، ایمان میری، زهرا نیاورانی، طیبه خداوردی، مهدیه زینی اسکویی، مجتبی محسنی، سپیده سیرانی، محمدرضا خرازی، مجید وفایی و ملیحه فرهادی .

مهدی سروری دبیر نمایشگاه عکس « انتهای زمین » با اعلام رضایت از نمایش شهر به شهر آثار اظهار داشت: تولید و نمایش یک مجموعه عکس بیش از یک دوره نمایش در مقطعی از زمان ارزشمند است و مجموعه عکس های کویر عکاسان پایگاه عکس چیلیک با هدف ایجاد ارتباط با دیگر عکاسان و مورد نقد و بررسی قرار گرفتن در یک مسیر شهر به شهر قرار گرفته است.
سروری موضوع کویر را موضوعی سراسر معنا و وسیع در کلام و عکس دانست و افزود: بیان صادقانه نقاط ضعف و شنیدن ، بررسی ، رد و یا پذیرش شجاعانه این نکات به طور قطع هدف نقد را یک گام به پیش می برد و عکاسان #انتهای_زمین ضمن تلاش در معرفی منطقه کویر مرنجاب و حفظ ارزش های ناب طبیعت آن ، سعی در دریافت دیدگاه منتقدانه مخاطب کشوری دارند.

لازم به یادآوری است نمایشگاه عکس « انتهای زمین » تاکنون علاوه بر نمایش در سازمان صداوسیما، از شهرهایی چون: تهران، شیراز، کاشان، قزوین، بوشهر، آران وبیدگل، اراک و ساری عبور کرده است و در مسیر آینده خود عازم استان ها و شهرهایی دیگر خواهد بود.
مجموعه منتخب نمایشگاه عکس « انتهای زمین » ساعت ۱۶روز شنبه دهم مهرماه جاری با حضور عکاسان و مدیران فرهنگی گشایش می یابد و تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت.
سایر علاقه مندان هم می توانند تا پایان روز پنجشنبه ۱۵ مهرماه همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۹ از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه مارلیک در استان گیلان، شهر رشت، ابتدای خیابان سعدی، مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
« زندگی و دیگر هیچ » جاسم غضبانپور در نگارخانه راه ابریشم
پسین
عکاسان ایرانی در جشنواره عکس پینگ یائو

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست