1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه عکس « گذر از دروازه تاریخ » در شیراز
نمایشگاه عکس « گذر از دروازه تاریخ » در شیراز

نمایشگاهی از آثار اشکان پردل با عنوان « گذر از دروازه تاریخ » با موضوع بازنمایی تصاویر شیراز در خانه فرهنگ وکیل شیراز به نمایش گذاشته می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک نمایشگاه عکس های ریفوتوگرافی اشکان پردل با عنوان «گذر از دروازه تاریخ» با موضوع بازنمایی (REPHOTOGRAPHY) تصاویر شیراز از دوره قاجار تا پهلوی دوم ، عصر روز یکشنبه ۲۱ اَمرداد در خانه فرهنگ وکیل گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه که با همت و پشتیبانی شهرداری شیراز برگزار شده، عکاس قصد دارد تا با وجود تصاویری تاریخی و عکس هایی از نماهای شیراز امروز اقدام به بازنمایی هایی از نمایه هایی متفاوت و پرسش برانگیز از مجموعه ابنیه و عمارت های شیراز قدیم را در قالب ۲۱ قطعه عکس در اندازه‌: ۶۰ در ۹۰ سانتی‌متر از روزگار دی روز شهر شیراز در ذهن اهالی امروز شیراز بازآفرینی نماید.

در بخشی از متن قاب نخست این نمایشگاه به قلم «اشکان پُردل» آمده است: عکس‌هایی که از شیوه شهرسازی تا تعاملات اجتماعی، از پوشش افراد تا آغاز حرکت‌های بزرگ اجتماعی را در بر می‌گیرد و سفری تصویری از گذشته به اکنون است. گذشته‌ای از شهر شیراز که در قرن اخیر و ماضی، سوژه‌ی نگاه‌های کنجکاو عکاسان بوده است. عکاسانی که برای ثبت تصویری ناب از این دیار رازآلود، رنج سفر از اقصی نقاط جهان به شیراز را متحمل شده و میراثی گرانبها را از دریچه دوربین برای ما به یادگار گذاشته‌اند.
در دیدن تصاویر نمایشگاه پیش‌رو چه از حال به گذشته سفر کنیم، و چه از گذشته به امروز بیاییم، احساس غرور می‌کنیم، با افتخار به خود می‌بالیم و گاه هم شاید افسوس می‌خوریم. هرچه هست اما، شیراز امروز دسترنج تلاش کسانی است که طی قرن‌ها برای عظمت این دیار تلاش کرده‌اند؛ شیراز فردا نیز در انتظار تلاش ماست تا آینده‌ای درخور بسازیم برای شیرازِ آینده و شهروندان آینده‌ی این فرهنگ‌شهر.

اشکان پردل متولد دی ماه سال ۱۳۶۱ و دانش آموخته مقطع مهندسی در رشته عمران و کارشناسی ارتباط تصویری است. پردل دبیر چهاردوره جشنواره عکس «شیراز امروز» بوده و بیش از ۱۵ عنوان نمایشگاه عکاسی گروهی و مستقل برگزار کرده است.

نمایشگاه «گذر از دروازه تاریخ» ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۱ اَمرداد گشایش یافته و علاقمندان می توانند تا پایان روز یکشنبه ۴ شهریور ماه همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۲ از آثار ارایه شده در این نمایشگاه که در خانه فرهنگ وکیل شیراز برپاست، دیدن کنند.
خانه فرهنگ وکیل در استان فارس، شهر شیراز، خیابان طالقانی، روبه‌روی مسجد وکیل واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
با نظر عکاسان «نگاه برتر» کارگاه عکاسی طبیعت معرفی شد
پسین
کارگاه «عکاسی مستند در شالیزار» برگزار می شود

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست