نمایشگاه عکس « آیین در بنارس » در نگارخانه آرته

نمایشگاه عکس آیین فضل الهی با عنوان: « آیین در بنارس » عصر روز جمعه 13 اسفندماه جاری در نگارخانه آرته گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در این نمایشگاه عکس تعداد 7 قطعه عکس در اندازه 50 در 70 سانتیمتر، 8 قطعه عکس 40 در 60 سانتیمتر و 16 قطعه عکس در اندازه 30 در 45 سانتیمتر ارایه می شود.

 « آیین در بنارس » در نگارخانه آرتهعکاس در این نمایشگاه به عنوان هنرمندی كه در جستجوی یافتن سوژه های عكاسی در چند سال اخیر به نقاط مختلف جهان سفر كرده و آثار عكاسی او تاكنون در چند نمایشگاه گروهی و فستیوال به معرض نمایش گذاشته شده است.
درام بصری  این هنرمند زاییده نگاهی مشتاق به حالات گوناگون فرهنگ ها و گرایش به عكاسی واقع گرا می باشد.
آیین فضل الهی کارشناسی رشته عكاسی و کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر از دانشگاه هنر و معماری تهران، عكاس آزاد است و متخصص عكاسی مردم نگاری و عكس های گروهی به سبك  تصاویر پر مایه و مملو از رنگ .

در متن قاب نخست نمایشگاه عکس « آیین در بنارس » به عنوان بیانیه آمده است:
هندوها بر این باورند، ریختن خاكستر درگذشتگان به رودخانه گنگ در بنارس، روح آنها را بهشت هدایت می كند و از چرخه تولد دوباره رهایی خواهند یافت.
زندگی و مرگ بخشی از مفهوم سامسارا، یا  تولد دوباره بشمار می رود و رهایی از آرزوها و گریز از سامسارا و دست یابی به رستگاری یا موكشا هدف نهایی آنان است.
در فرهنگ معتقد به تناسخ  كه مقدس بودن مكان، شانس دست یابی به موكشا را بیشتر میكند، بنارس یكی از اماكن مقدسی ست كه هندوها  باید درطول عمر خود یكبار از آن دیدن كنند تا با شركت در مراسم معنوی ، انجام دعا و نیایش  و شستشو در آب رود گنگ گناهانشان پالایش شود.
بنارس همه روزه پذیرای مسافرانی ست  كه برای برداشتن آب مقدس، یا حضور در مراسم سوزاندن مرده هایشان به آنجا آمده اند یا حتی پذیرای كسانی است كه به آخر عمر خود نزدیك شده اند و برای رها شدن از چرخه سامسارا و دستیابی به رستگاری روح به آنجا می آیند.
نمایشگاه عکس « آیین در بنارس » ساعت 16 روز جمعه 13 اسفند ماه جاری گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند همه روزه به جز روزهای شنبه تا پایان روز 20 اسفند ماه از ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه عکس دیدن کنند.
نگارخانه آرته در تهران ، ونک، خیابان ملاصدرا، شیخ بهایی جنوبی، پایین تر از پل همت، بلوار علی خانی، بیست متری گلستان، دوازده متری دوم، شماره 3 واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید