نمایشگاه عکس «الف» در نگارخانه دانشگاه هنر

نمایشگاهی از آثار 4 تن از دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته عکاسی دانشگاه هنر از روز جمعه 7 دی ماه جاری با عنوان: «الف» در گالری دانشگاه هنر گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه که با عنوان «4دانشجو و 4نمایشگاه» نیز معرفی شده است، نخستین نمایشگاه از سری نمایشگاه‌های ماهانه‌ی عکس دانشگاه هنر‌ است که با عنوان «الف»، مجموعه‌ عکس‌هایی از آثار و نگاه: سها اسدی، صدرا باقری، محمد مهرآرا و هادی ابراهیمی بسطامی را به نمایش گذاشته است.
از روز جمعه 7دی‌ماه 1397، ساعت 16 تا 20 در گالری دانشگاه هنر افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه دستاورد تلاش 4تن از دانشجویان کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه هنر است که از هر عکاس یک مجموعه عکس به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه عکس «الف» روز جمعه 7 دی ماه گشایش یافته و علاقه‌مندان می توانند برای دیدار از این 4مجموعه عکس تا پایان روز جمعه 21 دی ماه 1397 به گالری دانشگاه هنر مراجعه کنند.
گالری دانشگاه هنر در تهران، چهارراه ولی‌عصر(عج)، کوچه بالاور واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

نظرات (2)

 • اعظم حشمتى

  |

  در طول مدتى كه همراه گروه #ديدار
  #پایگاه_عکس_چیلیک از نمايشگاه هاى عكس سطح شهر تهران بازديد كرديم، نمايشگاه”الف” از آن معدود نمايشگاه هايى بود كه حظ ديدارش به جان نشست و ارزش ديدن داشت.
  ٤ مجموعه عكس از ٤ عكاس، كه هر يك با نگاه شخصى به باز آفرينى تفكر و دغدغه خود در قاب عكس پرداخته بودند.
  مجموعه “دگرمن ها” مجموعه اى كه در ابتدا از لحاظ بصرى تنها ٨ پرتره معمولى به نظر مى رسيد، عكس نوشت مجموعه حاكى از خلاقيت در انديشه و نگاه عكاس بود كه مخاطب را به دوباره و دوباره ديدن عكس ها وا مى داشت، نوع نگاه و برخورد عكاس با موضوع در عين سادگى ، هوشمندانه ، خلاق و جسور بود.
  نوع قيمت گذارى عكس ها ، اينقدر دور از باور ارقام نجومى اين روزها بود كه كلام عكاس را در اينكه دوست ندارد هنر را به پول آغشته كند بيشتر باور كردم.
  در دوره اى كه بت هاى عكاسى
  در توهم خودبزرگ بينى و سرخوشى پرستيده شدن در ميان جماعتى ساده انديش ، جز خود، كسى و پرستندگانشان را “عكاس” نمى دانند،
  عكاسانى اين چنين گم نام، مستعد و خلاق و دور از حاشيه و حمايت مدعيان هنر در كنجى كه متعلق به دانشگاه و هنر است اين چنين در سكوت هنرنمايى مى كنند.

  پاسخ

 • مریم خداوردی

  |

  نمایشگاه الف، که ۴ نمایشگاه از ۴ دانشجوی کارشناسی ارشدعکاسی بود و در گالری دانشگاه هنر برگزار شده بود.
  با اینکه گالری فضای خوب و مناسبی برای ارائه آثار داشت اما تابلو و یا نشان واضحی نداشت و برای پیدا کردن آن دچار مشکل شدیم. به نظر می آید دانشگاه صاحب نامی و معتبری مانند دانشگاه هنر که امکان خوبی همچون این گالری دارد، باید فعالیت و دلسوزی بیشتری در جهت احیا و شناساندن این مکان برای مخاطب انجام دهد. کمترین کار نصب یک تابلو مناسب برای سر درِ ورودی این گالری است.
  در مواجه با مجموعه آثار ۴ دانشجوی عکاس که در واقع پروژه های دوره ای این عکاسان بود، جسارت و خلاقیت خوبی قابل مشاهده شد، گرچه ارائه آثار بسیار ساده صورت گرفته بود، به غیر از مجموعه “از دنیای دیگر ” که آثار قاب شده بودند.
  مجموعه” آویختگی” با جسارت خوبی به تفاوت و تناقض پوشش و رفتار دانشجویان و محیط دانشگاه پرداخته بود.
  مجموعه عکس های “افقهای اتفاقی” یک موضوع ساده را دستمایه مجموعه عکس هایش کرده بود که نگاه جالبی داشت.
  مجموعه ای که بسیار نظر مرا جلب کرد، مجموعه “دگرمن ها” بود، چراکه ایده آن بسیار خلاقانه و نو و با تفکر خوبی همراه بود که اجرای دقیق و تمیزی چاشنی آن بود.
  جوان صاحب اثر این مجموعه در تمام بخش های کارش از نوشتن استیتمنت تا نامگذاری آثار و شکل ارایه و نوع قیمت گذاری، خلاقیت ارزشمندانه ای به خرج داده بود.
  در مجموع، نمایشگاه«الف» مجموعه ای بود که برخلاف نمایشگاه هایی که در سطح شهر، گاه توسط نامداران عکاسی برگزار می شود و بعد از بازدید دلت به حال وقتی که صرف کرده ای می سوزد، از بازدید از این نمایشگاه لذت بردم.
  امیدوارم که جوانان در مسیر ورود به دنیای هنر عکاسی، سیر خلاقیتشان همواره رو به تکامل و صعودی باشد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید