نمایشگاه عکس « ایران معاصر » در اتریش

نمایشگاه عکس « ایران معاصر » در اتریش

نمایشگاه عکس « ایران معاصر » با آثاری از هفت تن از عکاسان ایرانی در گالری فتوهوف شهر سالزبورگ کشور اتریش در آستانه اختتامیه قرار گرفت.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در اين نمايشگاه عکس، منظر نگاه هر یک از عکاسان به گوشه ای از زندگی و شرایط اجتماعی در ايران امروز پرداخته است.
هانا دارابی ، فرزانه قديانلو ، نويدرضا حقيقی ، لورنس راستی ، بهنام صديقی ، بهرام شعبانی و نيوشا توكليان عكاسان حاضر در اين نمايشگاه گروهی هستند كه با گردآوری مطهر اميری انتخاب و ارایه شده اند.
‏‎عكس‌های اين نمايشگاه روايتگر موقعيت های اجتماعی مختلف زندگی در ایران، با بينش هایی متفاوت است كه برای کسانی که ایرانی نیستند در دسترس نمی باشند.
موضوعاتی مانند تغييرات روزمره در مناظر شهری تهران و زندگی خصوصی ای كه قابل كنترل نيست.
بخشی از اين عكس‌ها به زندگی طبقه متوسط ايرانی می پردازد، طبقه ای كه در دو جهان موازی زندگی می كند.
پرتره‌های خيره‌كننده بهرام شعبانی (متولد 1366 و دانش آموخته کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه تهران) از غريبه‌ها ، ظرافت‌های موجود در آمد و شد‌های مكرر در خيابان را به تصوير می كشد ، مردمی كه در مركز شهر به صورت دسته ای حركت می كنند.
تمركز نويد‌رضا حقيقی بر فضای عمومی بوستان های تهران اختصاص دارد و شمايل‌های سمبوليك لورنس راستی به زندگی بخشی از جوانان ايرانی در تركيه می‌پردازد.
بهنام صديقی ، در طبیعت ، نسل جوان ايرانی را همراهی كرده ، تا تنهایی آنان را در جمع های كوچك به تصوير بكشد. پرتره های صحنه آرایی شده نيوشا توكليان در زير نوری دراماتيك ، بر پس زمينه معماری ابرشهر تهران نشان می دهد كه چگونه سبك زندگی مدرن تمايل به جدا کردن افراد دارد به همان اندازه که می خواهد آنها را یکپارچه کند.
روایت عکاسانه‌ی هانا دارابی زندگی روزمره در تهران را ترسیم می‌کند و فضای صمیمی اما آشفته عكس‌های فرزانه قديانلو در جمع های خانوادگی خانه خودشان خلق شده است.
نمايشگاه گروهی عکس « ایران معاصر » تا پایان روز ١٤ اسفندماه جاری(4 March) در گالری فتوهوف(+) در شهر سالزبورگ اتريش داير است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید