نمایشگاه عکس « جزر و مد خاک » در شیراز

نمایشگاه عکس آثار سجاد جهانبانی با عنوان « جزر و مد خاک » از روز شنبه 13 آبان ماه جاری در نگارخانه ملی شیراز برگزار می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکاس تعدادی از عکس های تهیه شده از موضوع شبیه خوانی و سنت تعزیه خوانی را به نمایش گذاشته است.

سجاد جهانبانی به عنوان عکاس صاحب اثر پیرامون نمایشگاه عکس « جزر و مد خاک » اظهار داشته است: پس از بیان اینکه عاشورا یادگاری است از شخصیت­ هایی که صفاتشان نماد امروز و دیروز و فردای من، پدرم و فرزندم هست، بوده و خواهد بود. اگر مرزها را برداریم، جنسیت­ ها را نادیده بگیریم و خودمان را بدون دلبستگی به اموال، پست و مقام ببینیم، آن وقت -در می یابیم- همه انسانیم … ، انسانی که انسانیت را دوست دارد. نمی‌شود با تعصب و بدون دانش، به کمال رسید.
عاشورا یک حادثه نیست!
عاشورا، بِرَندی است از سال 61 هجری که همچنان بدون مرز درس  انسانیت می‌دهد.

سجاد جهانبانی متولد تیر ماه سال 1365 در شهرستان لامرد و دانش آموخته مقطع مهندسی رشته مکانیک است. ایشان در سال گذشته نیز با نمایشگاه « کربلای معاصر » نیز تجربه برگزاری نمایشگاه انفرادی را برای سوابق اجرایی و هنری خود رقم زده است.
گفتنی است این نمایشگاه شامل 3 مجموعه عکس است که متشکل از 34 قطعه عکس می باشد.
نمایشگاه عکس « جزر و مد خاک » عصر روز شنبه 13 آبان ماه جاری گشایش یافته و تا پایان روز شنبه 20 آبان ماه همه روزه از ساعت 16 تا 21 پذیرای حضور علاقمندان است.
نگارخانه ملی شیراز در شهر شیراز، چهارراه حافظیه، بوستان باغ ملی واقع شده است.
خبر: سلمان هاشم پور

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید