نمایشگاه عکس «حیات خلوت» در گالری مدیا

نمایشگاه عکس «حیات خلوت» در گالری مدیا

نمایشگاه عکس رحمان فیض از عکاسان جوان خطّۀ غرب کشور با عنوان «حیات خلوت» در گالری مدیا (media) شهر اربیل در عراق در حال برگزاری است.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکس که پنجمین نمایشگاه انفرادی عکس « رحمان فیض » به شمار می رود ، 10 قطعه عکس سیاه سفید در اندازه 100 در 70 سانتیمتر و یک قطعه عکس در اندازه 300 در 550 سانتیمتر با عنوان the empty life در اربیل کردستان عراق با کیوریتوری hawkar reskin به معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.

در بخشی از متن قاب نخست این نمایشگاه عکس به عنوان استیتمنت آمده است:
از حیات خلوتی می گوید که تمارض به خلوط می کند.
حضور انسانها که از عدم وجودشان احساس می شود و نبودشان باوری برای بودنشان است.
پزتیو و نگاتیوی که همپوشانی دارند.
لذت زیبای و ترس از کرختی که همزمان وجود آدمی را تسخیر می کند و تو را در حال با آنچه ساخته و پرداخته ای روبه رو می کند و به بازخوانی گذشته ات وادار می کند و اکنون یا از آن لذّت خواهی برد یا به واهمه خواهی افتاد .


رحمان فیض متولد اُردی بهشت ماه سال ۱۳۶۸ است و دانش آموخته کارشناسی سینما از دانشگاه فرهنگ و هنر می باشد که عکاسی را از سال 1388 به شیوۀ آنالوگ(فیلمی) دنبال می کند.
ایشان قریب به هفت سالی است که با رویکردی حرفه ای عکاسی را تجربه می کند و نمایشگاه حاضر نیز بر اساس جهان بینی و تجارب ایشان در عکاسی شکل گرفته است.
رحمان فیض پیش از نمایشگاه عکس «حیات خلوت» که در حال برگزاری است و پنجمین نمایشگاه انفرادی از آثار عکاسی ایشان به شمار می رود، نمایشگاه عکس پاییز را در سال ۸۹ در شهر قروه و سنندج، نمایشگاه عکس کانی را در سال ۹۰ در شهر سنندج، نمایشگاه عکس ویترین مغازه ها در نگارخانه شهر من در سال ۹۱، نمایشگاه عکس «حیات خلوت» در سال ۹۳ در گالری شیث تهران تجربه و برگزار کرده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید