نمایشگاه عکس « سکوت » در نگارخانه عمارت روبرو

نمايشگاه عكس از آثار : حميد مهدوى و پگاه قديرى با عنوان « سکوت » عصر روز جمعه 6 اسفند ماه جاری در نگارخانه عمارت روبرو برگزار می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه، ويديو آرت: حميد مهدوى با موسيقى: آسو كهزادى و چيدمان: پگاه قديرى طراحی و اجرا شده است.
سکوت - قدیری و مهدویدر متن قاب نخست نمایشگاه سکوت به عنوان استیتمنت آمده است:

جهان از حرکت ایستاده و حجم سنگین نيستى را بر آنچه هست گسترده .
گویی هیچ چیز و هیچ کس توان حرکت ندارد. آواره تر از آنچه به نظر می آید سکوت است. سکوتی دچار مرگ. مرگی دچار تنهایی . و تنهایی دچار سکوت. صدایی به گوش نمیرسد. گویی هيچ نمی جنبد. هیچ چیز و هیچ کس.
سکوت از تنهایی ریشه میگیرد. هیچ کس به یکباره سکوت نمی کند. سكوت ناگهانی نیست.
سكوت زنی است جامانده در ویرانه ها. انسانی فراموش شده. فراموشی انسانهای اکنون. زمینی برهوت با یادى از وجود انسان. انسانی گریخته.
گویی تنهایی معناى بودن را نابود كرده . ما در این تنهایی و سکوت ، خود را می یابیم و در آن هيچ نخواهيم گفت.
حمید مهدوی متولد سال 1362 در تهران و دانش آموخته مقطع کاردانی رشته مکانیک از دانشگاه انقلاب اسلامی است. عکاسی را از سال 1385 آغاز کرد و نخستین نمایشگاه عکس را در سال 1394 با عنوان « ابتدا پرنده بود » در گالری ایده پارسی برگزار و در بهمن ماه سال 1394 در ایالت فلوریدای جنوبی همراه با پرفورمنس سهیلا قدس تکرار شد.
پگاه قدیری متولد سال 1362 در شهر اراک و دانش آموخته کارشناسی مکانیک است. ایشان عکاسی را از سال 1389 عکاسی را آغاز کرده و نخستین نمایشگاه عکس را در سال 1394 با نام فراموشی در گالری ایده پارسی برگزار کردند.نمایشگاه عکس سکوت ساعت 16 روز جمعه 6 اسفند ماه در عمارت روبرو گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه دارد. سایر علاقمندان می توانند تا پایان روز جمعه 20 اسفند ماه طی روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت 14 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند. عمارت روبرو شنبه ها تعطیل است.
نگارخانه عمارت روبرو در تهران، خيابان انقلاب(شرق به غرب)، نرسيده به چهارراه وليعصر(عج)، بن بست كيانپور، شماره ٧ واقع شده است.
دیدگاهتان را بنویسید