نمایشگاه عکس « سیاه مثل برف » در نگارخانه دنا

نمایشگاهی از آثار عکاسی حمیدرضا فرامرزی با عنوان « سیاه مثل برف » از روز جمعه 21 خردادماه جاری در نگارخانه دنا گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 26 قطعه عکس در اندازه 50 در 60 سانتیمتر با نگاهی نو به موضوع درختان به نمایش گذاشته می شود.

سیاه مثل برف در نگارخانه دنا فرامرزی در ابتدای متن قاب نخست (استیتمنت) نمایشگاه عکس « سیاه مثل برف » به قلم الهام زارع نژاد آمده است :
سیاه مثل برف
حسی شبیه غربت اشیا
از روی پلک می گذرد .
بین درخت و ثانیه سبز
تکرار لاجورد
با حسرت کلام می آمیزد.
اما
ای حرمت سپیدی کاغذ
نبض حروف ما
در غیبت مرکب مشاق می زند.
در ذهن حال، جاذبه ی شکل
از دست می رود…  (سهراب سپهری)
درختان همواره تماشاگر و جستجوگرت می سازند، چرا که رازی نهفته در طبیعتشان دارند که مرگ و زندگیشان را تکراری نمی کند…
در مجموعه عکس های « سیاه مثل برف » درختان با همند و تنهایند، مچون کوهها و آدمیان تنهای شاملو، آدمهای بی سایه روزگار امروز. هنرمند با دغدغه ای با همان تنهایان ، در این مجموعه با فرمهای گوناگونا که از درختان انتخاب کرده است در عکس ها به تجربه های تازه میدان می دهد تا هر کدام از آنها ین سکوت و انزوای غریب و سرد ساعت ها را به تماشاگر نشان دهد.

حمیدرضا فرامرزی متولد سال 1355 در تهران است که سالها در عرصه های عکاسی و فیلمسازی مشغول کسب تجربه هایی نو و موفق بوده است .

نمایشگاه عکس « سیاه مثل برف » عصر جمعه 21 خردادماه جاری در گالری دنا گشایش یافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد یافت . علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان دوشنبه 31 خردادماه از ساعت 16 تا 20 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند .

گالری دنا در تهران ، میدان فردوسی ، خیابان شهیدسپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی ، کوچه سوسن، شماره 4 واقع شده است.
طراح پوستر این نمایشگاه عکس را بامداد موجانی عهده دار بوده است .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید