نمایشگاه عکس « شانتی » در نگارخانه « ایده پارسی »

نمایشگاه عکس محمدرضا قیدی با عنوان « شانتی »  از روز جمعه 16 بهمن ماه جاری در نگارخانه « ایده پارسی » برگزار خواهد شد .

شانتی در ایده پارسیبه گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در این نمایشگاه تعداد 29 قطعه عکس از آثار محمدرضا قیدی به نمایش در می آید . محمدرضا قیدی  سال های زیادی در کشور هند  ساکن بوده  است و به گفته خودش هدف  او از نمایش این تصاویر ، درک عمیق  از مفاهیم و عادات باورها و یا روش هایی است که در زندگی و فرهنگ مردم این کشور جاری است و ایشان قصد داشته تا با ثبت و نمایش عکس ها به آنها اشاره کند.

در استیتمنت نمایشگاه نیز اینگونه آمده است : شانتی که معنی آن از زبان هندی « آرامش درونی » می باشد ، تجلی يا پرورش حس گمشده اي است كه در فرهنگ خود كمتر با آن برخورد می كنيم. وقتی صدای هند به گوش می رسد معيارهای انسانی عوض می شود، آرامش درونی عده ای با كمترين ها كه با باورهای قديمی آن ها يعنی : محترم شمردن نظام كاينات ، اطاعت از سرنوشت و احاطه بر تمام حركات و سكنات زندگی ست، گره خورده است .  « شانتی » بيشتر در تلاش است يادآوری نمايد شتاب و سرعت فضايی كه در حال سيطره بر همه چيز است ، روی ديگر سكه ای است كه در آن طرف خود آرامش و صلح طلبی با كمترين ها را به همراه دارد .

نمایشگاه عکس « شانتی » ساعت 17 روز جمعه 16 بهمن ماه جاری گشایش یافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد یافت. سایر علاقه مندان هم می توانند تا پایان روز 21 بهمن ماه ، همه روزه به جز پنجشنبه ها، از ساعت 17 تا 20 از عکس های این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه ایده پارسی 5 شنبه ها تعطیل است .

نگارخانه ایده پارسی در تهران، خیابان دکتر علی شریعتی، خیابان دولت ، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، شماره ۲۸ واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید