نمایشگاه عکس « شش مشدد » در نگارخانه مهروا

نمایشگاهی از آثار عکاسی غزاله زینال پور، نیما مقصودی و بابک حاجی محمدعلی با عنوان " عکس شش مشدد " از عصر روز جمعه 24 مرداد ماه جاری در نگارخانه مهروا گشایش می یابد.

نمایشگاه عکس « شش مشدد » در نگارخانه مهروا

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است: درک کردن را شاید بتوان دستیابی موفق و معنی دار به آگاهی حضوری و بی واسطه از هر پدیده یا حسی تعریف کرد.
دستیابی به این آگاهی می تواند از طریق واسطه های فیزیکی و آگاهی حصولی میسر گردد و یا می تواند سراسر حضوری و بی واسطه صورت پذیرد. در میان این واسطه ها شاید بتوان حواس را مهمترین واسطه های ادراکی دانست. حواسی که با تعامل فیزکی با سوژه درک شونده یا نشانه های آن، بخشی از اطلاعات مورد نیاز برای درک شدن سوژه را فراهم می آورند.
درک بدون توقف، پیوسته، ساری و جاری اطراف و نیز یکپارچگی این جریان ادراکی، عاملی است تا توجه کافی به نقش تک تک این واسطه ها (حواس) صورت نپذیرد.
این عدم توجهمنجر به نتیجهای آنی از یک مجموعه ادراک با واسطه درکنارادراکات بی واسطه می شود.
این نتیجه آنی درواقع درک های آنی و کوتاه را باعث می شوند. نیز با توجه به تاثیرگذاری و تاثیرپذیری این واسطه ها از هم و بر هم، و همچنین تمایل اساسی انسان (به معنای سیستم ادراکی) به عادت کردن و سیستماتیک شدن فعالیت های پرتکرار، بسیاری از نقش های گاها پراهمیت هریک از واسطه ها به صورت مستقل از نظر قافل می مانند.
این مجموعه تلاشی است درجهت ایجاد فضایی برای کمی بیشتر متوجه کردن مخاطب به هریک از این واسطه ها ولو برای مدتی بسیار کوتاه.

این نمایشگاه عصر روز جمعه 24 مردادماه گشایش یافته و علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز دوشنبه 3 شهریورماه از ساعت 17 تا 21 از این آثار دیدن کنند.
نگارخانه در روزهای پنجشنبه تعطیل است.
نگارخانه مهروا در تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، شماره 38 واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید