«مصائب درختان» علی شکری در نگارخانه مژده

نمایشگاه انفرادی از آثار عکاسی «علی شکری» با عنوان « مصائب درختان » عصر جمعه 14 اردی بهشت ماه جاری در نگارخانه مژده گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکس که همزمان با رونمایی از کتاب عکس «مصائب درختان» خواهد بود، تعداد 16 قطعه عکس سیاه سفید در اندازه 50 در 70 سانتیمتر به نمایش گذاشته می شود.
كتاب عكس « مصائب درختان » / The Passion of Trees به عنوان نخستین کتاب عکس عکاس ، دستاورد بیش از یک دهه تلاش « علی شکری » عکاس آذری است که از درختان در فرم ها و اَشکال گوناگون عکاسی کرد و در نهایت بنا بر هماهنگی با انتشارات ماتادور در کشور انگلستان تعدادی از عکس های این عکاس در کتابی نفیس در اندازه 26 در 26 سانتیمتر چاپ و منتشر خواهد شد.

هادی شفاییه در بخشی از متن ابتدای این کتاب عکس در وصف نگاه عکاس آورده است: « … درخت خشک با شاخه های لُخت توجه کسی را جلب نمی کند و به وصف و زیبایی آن برنمی انگیزد. علی شکری چنین نیست، او همین درختان خشک را زیبا می بیند و از آنها زیبایی می آفریند و در این آفرینش موفق می شود.
در این مجموعه، او ما را به ضیافت زیبایی ها می برد و دنیایی زیبا از چشم خود به ما می نماید. زیبایی که اگر ما خود بودیم، هرگز چنین نمی دیدیم او با امکاناتی که تکنیک عکاسی در اختیار گذاشته، گاهی روشنی ها را تیره و تیرگی ها را روشنی می کند … »

علی شکری متولد دی ماه سال 1360 در تبریز و دانش آموخته مهندسی رشته فناوری اطلاعات IT در شاخه امنيت شبكه های كامپيوتری می باشد که تجربه عکاسی را از سال 1382 در شاخه عکاسی طبیعت آغاز کرده است.

این عکاس تبریزی در گفت وگو با واحد خبر پایگاه عکس چیلیک در رابطه با انتشار این مجموعه عکس بیان کرد: مجموعه عکس « مصائب درختان » دستاورد 13 سال تلاش جستجوگرانه و مبهمی بود که عکاسی در لابلای فرم ها و اَشکال درختان برای من به دنبال داشت.
وی در رابطه با محتوای عکس های مجموعه گفت: سعی کرده است با نگاه انسانی به درختان، آن ها را با شخصیتی که طبیعت به ایشان داده است ببیند و روابط اجتماعی بین درختان را به تصویر بکشد.
کتاب عکس علی شکری به رنگ سياه سفيد و با ١٢٠ صفحه به چاپ رسیده و به مبلغ ٣٠ پوند در پایگاه های سفارش و فروش بین المللی عرضه شده است.

نمایشگاه عکس « مصائب درختان » ساعت 16 روز جمعه 14 اردی بهشت ماه جاری در نگاخانه مژده گشایش یافته و علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز 21 اردی بهشت ماه از ساعت 16 تا 20 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند.
گالری مژده در تهران، سعادت آباد،خیابان سرو شرقی، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، شماره ۲۷، زنگ نخست واقع شده است.
علاقمندان به تهیه و متقاضیان سفارش كتاب عكس « مصائب درختان » / The Passion of Trees می توانند از طریق پایگاه کتاب عکس از تالیفات مرتبط به عکس و عکاسی دیدار کرده و درخواست شان را ثبت نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید