نمایشگاه عکس « فان » در نگارخانه اُ

نمایشگاهی از آثار عکاسی مسعود حاج جعفری زاده، با عنوان فان (Ephemera) از روز جمعه 16 بهمن ماه جاری در نگارخانه اُ برگزار می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکاس تعداد 25 قطعه عکس در اندازه های 120 در 80 سانتیمتر و 7 در 4.5 سانتیمتر همراه با یک اینیستالیشن به نمایش خواهد گذاشت.
نمایشگاه عکس « فان » پس از نمایشگاه های : «بدون عنوان » در سال 1383 و « پیاده راه » در سال 1391 به عنوان سومین نمایشگاه انفرادی از آثار این عکاس به شمار می رود.
مسعود حاج جعفری زاده متولد فروردین ماه سال 1359 و دانش آموخته مقطع مهندسی رشته الکترونیک از دانشگاه آزاد قزوین می باشد که عکاسی را علاقه مندانه از سال 1374 آغاز و از سال 1380 به شکل جدی تری تجربه و دنبال می کند.

مسعود حاج جعفری زاده فان
در قاب نخست این نمایشگاه – استیتمنت – در متنی از سوی عکاس آمده است:
براى هر عكاس، عكاسى فرآيندی است كه همواره ميل به جاودانگى در آن خودنمايى مى كند. در واقع در ذات عكاسى ردپايى از تلاش انسان براى جاودانگى وجود دارد، در حالى كه خود عكس كه قرار است انسان را جاودانه كند، مانند هر چيز ديگری ميراست.
عكس هاى اين مجموعه از میان نگاتیوهایی که حاج جعفرى زاده در تابستان سال 1380 / 2001 کشورهای ایتالیا، آلمان و اتریش عکاسی کرده و سه سال بعد در اثر نشت فاضلاب (حدود ٢٠٠٠ فریم) دچار آسیب جدی گشته، برگزیده شده اند.
این حادثه ی ویران کننده، تا مدت ها دل مشغولى اصلى هنرمند در باب ماهیت عکاسی بوده است. از این منظر، تجربه ی عكاس در این مجموعه یادآور تلاش برای جاودانگی، به دست آوردن و از دست دادن در اثر تمدن، و زایش موجودی نو از میان ویرانه های این رویا و نهایتا دستیابی دوباره است.
این آثار نگاهی دارند به میرا بودن عکس به عنوان پدیده ای که خود برای جاودانه کردن انسان اختراع شده است.
نمایشگاه عکس « فان » ساعت 16 روز جمعه شانزدهم بهمن ماه جاری در نگارخانه اُ گشایش یافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت. سایر علاقه مندان می توانند تا پایان روز چهارشنبه 28 بهمن ماه جاری همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند .

گالری اُ در تهران ٬ خیابان استاد نجات الهی (ویلا)٬ کوچه خسرو٬ شماره 46 واقع شده است.
منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید