نمایشگاه عکس «ماهکان شرق » در شیراز

نمایشگاه عکس عرفان سامان فر با موضوع زیبایی های منطقه سیستان و بلوچستان با عنوان « ماهکان شرق » از روز جمعه 15 دی ماه جاری در نگارخانه عکس ملی شیراز گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکاس، تعداد 22 قطعه عکس در اندازه: 100 در 70 و همچنین 50 در 70 را با نگاهی به جذابیت های گردشگری استان سیستان و بلوچستان ارایه می نماید.
در متن قاب نخست این نمایشگاه به قلم عکاس آمده است :
این بار که توشه سفر می بستم ، نمیدانستم چه چیزی پیش رو خواهم داشت .
سفر به جنوب شرقی ایران ، جایی که در هاله ایی از ابهام غرق بود.
علی رغم تمام چیزهایی که شنیدم ، عزم سفر کردم. سفر به بزرگترین و پهناورترین استان ایران. استانی با تاریخی چند هزار ساله که در پس غباری از بد باوریها و بی مهریها پنهان بود . استانی ناشناخته و مبهم.
سیستان و بلوچستان
خدایا اینجا بهشتی است بی انتها در گوشه ایی دور افتاده .
قدم از قدم چیزی تازه و قدم از قدم شگفتی.
اینجا هر چه گشتم چیزی نبود جز احترام و دوستی و همدلی.
آنگاه که با کوله باری از خاطرات شیرین و قلبی آزرده از دیدن این همه محرو میت و در میان بدرقه گرم این مردم دوست داشتنی ، عزم برگشت کردم، بر آن شدم که این نقاب زشت و تیره و زنگار گرفته را از چهره ماهگون این بهشت زنده کنار بزنم و زیباییهای آن را به تصویر در آوردم.
نمایشگاه ماهکان شرق گزیده ایی از چشم اندازهای زیبای استان سیستان و بلوچستان است که از دریچه دوربین پیشکش حضورتان میکنم تا دریچه ایی تازه بر روی این همه زیبایی ناشناخته باز نمایم.

عرفان سامان فر متولد مهر ماه سال 1363 در شیراز است و دانش اموخته مقطع کارشناسی در رشته مهندسی الکترونیک است.
نمایشگاه عکس « ماهکان شرق » ساعت 17 روز جمعه 15 دی ماه جاری در نگارخانه عکس ملی شیراز گشایش یافته و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند تا پایان روز دوشنبه 18 دی ماه همه روزه از ساعت 9 تا 19 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه عکس ملی در استان فارس، شهر شیراز، چهارراه حافظیه، باغ ملی واقع شده است.
منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید