نمایشگاه عکس « مراغه قاجار » در موزه ایلخانی مراغه

نمایشگاه عکس «مراغه قاجار» با عکس هایی تاریخی از یک مجموعه شخصی در موزه ایلخانی شهرستان مراغه واقع در استان آذربایجان شرقی در حال برگزاری است .
مراغه قاجاربه گزارش پایگاه عکس چیلیک به مناسبت 25 آذر روز پژوهش و 24 آذر سالروز ثبت نخستین عکس در تاریخ عکاسی ایران ، نمایشگاه عکس « مراغه قاجار » از مجموعه بایگانی اصغر محمدزاده به همت ایشان و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه در موزه شهرستان مراغه در حال برگزاری است .

در این نمایشگاه تعداد 40 قطعه عکس از تصاویر رجال، حاکمان و وقایع عصر قاجار شهرستان مراغه و مراغیان در معرض نمایش علاقمندان گذاشته شده است.

عکس متعلق به فرانسیس کارلهیان از پل تاریخی بر روی صوفی چای مراغه از حدود 170 سال قبل و تصاویری نوع یافته از برج مقبره ها و برخی از بناهای تاریخی شهرستان مراغه که به کلی از بین رفته اند در میان عکس های این نمایشگاه می باشد.

قابل ذکر است اصغر محمدزاده محقق و پژوهشگر عکاسی عکاسی دوره قاجار بوده و با بخش زنان عصر قاجار دانشگاه هاروارد، بخش قاجار دانشگاه مربورک و کتابخانه مجلس شورای اسلامی همکاری داشته و نمایشگاه های مراغه قاجار در موزه عکسخانه شهر و عزاداری در ایران قدیم را در موزه امام علی(ع) در کارنامه خود دارد.
ایشان همچنین نویسنده کتابهای مراغه قدیم و آذربایجان والی عکاس نیز هستند .

نمایشگاه عکس «مراغه قاجار» از 25 آذرماه گشایش یافته و علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز چهارشنبه 2 دی ماه 1394 از عکس های تاریخی ارایه شده در این نمایشگاه در موزه مراغه دیدن کنند .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید