نمایشگاه عکس مناظر شهری در « اینجا همدان »

نمایشگاهی از آثار عکاسی مصطفی شیرمحمدی با عنوان « اینجا همدان » از اماکن فرهنگی و ابنیه تاریخی این شهر در حال برگزاری است .
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 24 قطعه عکس رنگی در اندازه های 50 در 70 سانتیمتر و 100 در 70 سانتیمتر از اماکن تاریخی و فرهنگی و ابنیه باستانی و جاذبه های گردشگری شهر همدان همراه با مناظر شهری به نمایش گذاشته شده است .
در قاب نخست نمایشگاه عکس « اینجا همدان » عکاس چنین آورده است : عکس های مذکور در فضای متفاوت و در بافت تاریخی خانه های سنتی و اقامتی آمادای در دل قدیمی ترین محله های شهر همدان دیده شد تا آرامش بصری نیز حین نمایش آثار وجود داشته باشد.

مصطفی شیرمحمدی متولد دی ماه سال 1363 و دانش آموخته مقطع کارشناسی روابط عمومی در دانشگاه علمی کاربردی ارتباطات است . ایشان در شاخه هایی از عکاسی همچون مستند ، خبری و حیات وحش (پرندگان) دارای تجربه بوده و نخستین نمایشگاه عکس خود را در سال 1383 برگزار کرده است .
در آیین گشایش این نمایشگاه ، « علی رضایی » رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان ضمن حضور و دیدار از عکس ها با اشاره به قابلیت های گردشگری و جاذبه های تاریخی شهر همدان ، اعلام کرد :  قدرت تصویر و قدرت عکس میتواند برای فرهنگسازی و اشاره مستقیم به توانمندی های مدنی هر خطه کمک کند .
این عضو شورای شهر افزود: شایسته تر این است که دولت و مخصوصا بدنه مرتبط با عناصر هنر و فرهنگ برای تعالی بیشتر ریشه های عمیق فرهنگی و اجتماعی از متولیان هنر عکاسی حمایت بیشتری را داشته باشد.
علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان هفته جاری از ساعت 9 تا 19 از آثار نمایش عکس « اینجا همدان » دیدن کنند .
محل نمایش آثار در همدان ، بلوار آیت ا.. تالهی(بلوار جردان) ، کوچه بهمن ، شماره 61 واقع شده است .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید