عنوان نمایشگاه:

نمایشگاه عکس ورکانه

نوع نمایشگاه : انفرادی
تعداد قطعه : 35
نوع رنگ : سیاه و سفید
نام عکاس : حاجی حسین بهرامی
قاب اول :

ورکانه یکی از روستاهای استان همدان می باشد ، که در دامنه شمالی کوهستان الوند قرار گرفته است .فاصله این روستا از شهر همدان ۲۳ کیلومتر و جمعیت آن بالغ بر یکهزارو پانصد نفر می باشد.
معماری یکپارچه سنگی و خانه های پله ای ، وجود بیشه زارها ، درختان تنومند گردو، باغات میوه و فراوانی انواع گیاهان طبیعی و دارویی ، چشم اندازهای زیبایی از این روستا را بوجود آورده است که چشم هر بیننده را مبهوت می کند. عمده ترین راههای کسب معیشت مردم این دیار ، زراعت ، باغداری و دامپروری است .
طولانی بودن فصل سرما ، نبود امکانات آموزشی کافی و برخی عوامل دیگر موجب مهاجرتهای دائمی یا فصلی اهالی این روستا ست . اما آنانکه مانده اند با روح بلند و امید به آینده شعله حیات را در این روستا زنده نگه داشته اند.
خانه قدیمی اربابی و اسطبل پرورش اسب در جنوب و جنوب غربی ده ، دو اثر واجد ارزشی است که حکایتهای ناگفته از رنجهای مردم این منطقه دارد.
ورکانه مهد پرورش یکی از دانشمندان نامی است که آوازه او نه در ایران بلکه در سراسر جهان طنین افکنده . پروفسور” توفیق موسیوند” فوق تخصص جراحی قلب و استاد پزشکی فضایی دانشگاه اوتاوای کانادا و مخترع نخستین قلب تمام مصنوعی کنترل از راه دور می باشد.
اکنون ورکانه بخشی از میراث فرهنگی کشور به حساب می آید که معماری آن نمایانگر توانمندی مردم این سامان در انطباق زندگی انسان باشرایط طبیعی است.

نگارخانه های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست