نمایشگاه عکس و چیدمان « نهست » در خانه هنرمندان

نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان « نهست » از روز پنجشنبه 9 دی ماه جاری در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران گشایش می یابد.
نمایشگاه عکس و چیدمان « نهست » در خانه هنرمندانبه گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه 24 قطعه عکس از شش عکاس: بابک برزویه، بهزاد استادیان، سوسن صمدی، سیاوش محسنی، احمدرضا ناطق الهی و سینا سیاوشان به نمایش گذاشته می شود.
همچنین چند اثر چیدمان محیطی توسط شهرزاد اکبری در فضای نگارخانه تابستان به اجرا در خواهد آمد.
در قاب نخست نمایشگاه عکس « نهست » آمده است: مجموعه عکس های این نمایشگاه اشاره به نبودن هایی در محیط پیرامون دارد و مخاطب می تواند با تامل در عکس ها، مصداق این نیستی را در زندگی و پیرامون خود بیاید و نهست روایت شده در عکس را در ذهن و حتی به مرور در زندگی خود هست کند.
مسئله بودن یا نبودن و وجود یا عدم از مفاهیم بنیادی و اساسی است که از دیرباز ذهن انسان آگاه را معطوف به خود داشته و این موضوع دستمایه خلق آثاری ادبی و هنری بزرگی از گذشته تا به امروز بوده است . در هنری عکاسی نیز عکاس به دنبال ثبت واقعیات و در جستجوی حقیقت است و واقعیت جز بودن (و نبودن) و حقیقت جز هستی (و نیستی) نیست.
از این رو در نمایشگاه گروهی نهست تلاش شده است تا هنرمند با نگاهی ژرف مفهوم هستی و نیستی که بودن و نبودن در ذات آن تعریف می شود را در محیط پیرامون کشف و ثبت کند. نهست، حقیقت واقعیتی است که نیست و عکاس آن را عینیت بخشیده است.
عنوان نهست برگرفته از لیست آماری نیروهای مسلح است که اشاره به غیبت سرباز وظیفه یا نیروی کادری دارد.
نمایشگاه عکس و چیدمان « نهست » ساعت 17 روز پنجشنبه 9 دی ماه گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند تا پایان روز سه شنبه 14 دی ماه 1395 از ساعت 13 تا 20 از این نمایشگاه و عکس و چیدمان آن دیدن کنند.
نگارخانه تابستان در تهران، خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر ، خانه هنرمندان ایران واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید