نمایشگاه عکس « کربلای امروز » در لامرد

نمایشگاهی از آثار عکاسی سجاد جهانبانی با عنوان « کربلای امروز » از روز یکشنبه 30 آبان ماه جاری در نگارخانه امیریه شهرستان لامرد گشایش می یابد.
کربلای امروز - سجاد جهانبانی - لامردبه گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه عکس تعداد 28 قطعه عکس در اندازه های: 40 در 60 سانتیمتر و 50 در 70 سانتیمتر همزمان با مناسبت اربعین حسینی و نگاهی به موضوع عاشورا و تعزیه افتتاح می شود

 سجاد جهانبانی ، عکاس نمایشگاه در قاب نخست این نمایشگاه به عنوان استیتمنت آورده است:
پس از گذشت سال ها از حادثه کربلا و برگزاری نمایش آیینی تعزیه ، حالِ عاشوارای معاصر چگونه هست؟
سعی کردم با نگاهی متفاوت به هنر آیینی تعزیه ، بین آن دستاوردی که حسین (ع) و یارانش رقم زدند با امروزمان، سوال هایی ایجاد کنم .
عاشورا پیوندیست میان خداوند و انسان. آیا در دهه های گوناگون بعد از عاشورا پیام حسین (ع) به حق انتقال داده شده است؟
آیا محرم در سال 61 هجری نمانده است !!!

سجاد جهانبانی متولد 4 تیرماه سال 1365 در شهرستان لامرد است و از سال 1382 عکاسی را علاقمندانه تجربه می کند. جهانبانی یکی از اعضای انجمن عکاسان لامرد به شمار می آید که با وجود نزدیک به شش سال فعالیت جدی در عکاسی، در تلاش است تا رفته رفته با افزایش تجربه های عکاسی، مسیری حرفه ای را با رصد موضوع ها و برگزاری نمایشگاه های عکس و دیگر فعالیت های فرهنگی_هنری پشت سر بگذارد.

نمایشگاه عکس « کربلای معاصر » ساعت 16 روز یکشنبه 30 آبان ماه گشایش یافته و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز جمعه 5 آذر ماه از ساعت 16 تا 21:30 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند .
نگارخانه امیریه واقع در استان فارس، شهرستان لامرد ، بلوار شاهد ، هتل قصر امیریه واقع شده است .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید