نمایشگاه عکس « گذر » در نگارخانه هپتا

نمایشگاهی از آثار عکاسی «افشان ستاره» با عنوان:«گذر» عصر روز جمعه 27 اَمردادماه در گالری هپتا گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه ، عکاس 22 قطعه عکس در اندازه 100 در 70سانتیمتر و 50 در 70 سانتیمتر و همچنین تعدادی عکس در اندازه 30 در 40 سانتیمتر در قالب مجموعه‌ای با نام گذر به انتخاب شادی قدیریان در گالری هپتا به روی دیوار می‌برد.
افشان ستاره متولد سال ۱۳۵۵ و دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه الزهرای تهران است. «گذر» اولین نمایشگاه انفرادی افشان ستاره است و او در توضیح فضای این مجموعه می‌گوید: «زمانی که بر روی این مجموعه کار می‌کردم، در حال گذر از مرحله‌‌ای از زندگی بودم که برایم ناشناخته و مبهم بود. شاید فضای رازآلود عکس‌ها در نتیجه‌ی همین موقعیت خاص ذهنی و فیزیکی من باشد.» ستاره چنین ادامه می‌دهد: «به نظرم وهم‌آلود بودن موقعیت من بر روی فرم عکس‌ها هم تاثیر  گذاشته و فضای آنها را به نقاشی نزدیک کرده است.»

در بخشی از متن استیتمنت این نمایشگاه به عنوان قاب نخست به قلم محسن یزدی‌‌پور آمده است:
«زمان، کنجکاوی و عشق و هراس مسافری را تعریف می‌کند که در حال کشف مکان‌ بیگانه است. مکانی که تنها با «گذر» از آن می‌توان به رازش پی‌بُرد. من تراژدی پشت این جاده را می‌بینم. سکوت عمیق این عکس‌ها، در گوش ناله می‌کند. سکوتی که در آن، تنها نور نفس می‌کشد. و ما گاهی نیاز داریم ناظر باشیم و این بدان معنا است که از آنچه نمی‌دانیم یا هنوز اتفاق نیفتاده، راضی هستیم».

این نمایشگاه عکس «گذر» ساعت 16 روز جمعه ۲۷ اَمردادماه گشایش یافته و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز پنجشنبه هشتم شهریور ماه از ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.

گالری هپتا در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید