1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. نمایشگاه فراموشی، فصل دوم روزمرگی های معاصر در گالری سایه
نمایشگاه فراموشی، فصل دوم روزمرگی های معاصر در گالری سایه

نمایشگاه فراموشی، فصل دوم روزمرگی های معاصر با حضور هفت تن از جوانان پژوهشگر در حوزه مفاهیم موضوعی عکاسی عصر جمعه ۲۰ مهر ماه جاری در گالری سایه گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک «روزمرگی های معاصر» پروژه هنری دنباله داری است به نمایشگاه‌ گردانی علی میر اسماعیلی که تا کنون دو فصل از آن با عناوین: «کجواج ها» و «فراموشی» به اتمام رسیده و فصل سوم این پروژه با موضوع هویت در حال انجام است.
عکاسان منتخب برای شرکت در هر یک از فصل‌های این پروژه، بدون وابستگی به هر کدام از سبک ها یا شیوه‌ های تولید اثر هنری ، با رویکردی فرا‌رشته ای سعی در نمایش مفهوم روزمرگی در شکل معاصر آن دارند. کجواج‌ها به عنوان فصل اول پروژه روزمرگی های معاصر در قالب نمایشگاه عکس و چیدمان ، تیرماه امسال به نمایش گذاشته شد و فصل دوم این پروژه با موضوع فراموشی با شرکت ۷ صاحب اثر که اغلب آثارشان به صورت عکس ارایه شده، روز جمعه ۲۰ مهرماه در گالری سایه افتتاح می شود.
علی میراسماعیلی نمایشگاه گردان این پروژه در بخشی از متن بیانیه نمایشگاه می نویسد:
لمس تکان دهنده ی رخداده ها در ساز و کار معمول زندگی و ادراک رنج مضاعف ناتوانی در برابر آن ها سبب شد که انسان معاصر در انتهای روزمرگی دست به فراموشی بزند،چنان که گویی چیزی وجود نداشته و اتفاقی نیافتاده است.
فراموشی به تلاش ناخودآگاه و اجتناب ناپذیر انسان معاصر برای به یاد نیاوردن می پردازد.
اسامی اعضای صاحب اثر در این دوره از پروژه به این ترتیب معرفی شده است: زینب بابایی، منیر ساداتی، معصومه شصتی، ماه نو شیرزاد، کتایون عدالت، زهرا فرهودی و فروغ وجدانخواه .

اطلاعات بیشتر راجع به دیگر فصل های پروژه روزمرگی های معاصر و همچنین اطلاع از فراخوان فصل چهارم این پروژه از طریق صفحه این رویداد در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نشانی:contemporary.routines.project قابل پیگیری است.

افتتاحیه نمایشگاه کجواج ها روز جمعه ۲۰ مهرماه ساعت ۵ عصر در گالری سایه می باشد و نمایشگاه تا۲۵ مهر ادامه دارد.
گالری سایه در تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره ۲۱ واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
دوره آموزشی عکاسی پایه پاییز۹۷ برگزار می شود
پسین
نمایشگاه گروهی عکس عاشورایی در نگارخانه معرفت

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست