نمایشگاه « مرگ رنگ » در نگارخانه ابن سینا

نخستین نمایشگاه عکس گروه هنری " یوتاب " با عنوان " مرگ رنگ " با موضوع آلودگی محیط زیست از روز شنبه 17 آبان ماه در فرهنگسرای ابن سینا گشایش می یابد.
به گزارش " پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com)در این نمایشگاه تعداد 15 قطعه عکس در اندازه 100 در 70 سانتیمتر متعلق به 3 تن از عکاسان به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه « مرگ رنگ » در نگارخانه ابن سینا

مینا به کار، هیراد رحمانی و مجتبی خسروی اسامی سه تن عکاسی است که در این نمایشگاه نسبت به انتخاب و ارایه عکس های خود اقدام کرده اند.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است:
صدای اعتصاب آب، آرامش سالیان دراز را از برهوت گرفته بود برای بوسیدن لبهای خشک و ترک خورده زمین، چقدر وقت لازم بود؟!
می خواست چه چیز را فریاد بکشد؟ کمک از کجا؟ از چه کسی؟ به خود می پیچید از درد دانه ای که در وجود خاک سرد و خشک اذن حضور می طلبید به گمانم دل خوش کرده به کمک من و تو…
چه خیال باطلی آتش من و تو، خرمن دنیا؛ سوختند و سوزاندند و بردند و مات کردند؛ آسمان آبی بالا و حجم دل درون را آینه تمام قد سیاه پوش، درد و بوی تعفن را به ما تزریق می کرد، جنون بی آبی را سر کشیدیم و به قصد نابودی هستی، قدم به قدم آلودگی را به کل دنیا تزریق کردیم همه شهر پر از تکه های آینه های زنگاری، شیشه های لب پر، خاکستر سیگار مرد همسایه و چشمهای همیشه منتظر ماهی های مجبور به ترک وطن، تو آنقدر بیمار که حتی نگاهت را میدزدی از خورشید و من از طنین کاشی آبی تهی … باوری تلخ در فراسوی آینده ای مبهم، انتظار التماس کودکان مان را به تماشایی تلخ نشسته و قربانی شدن مان را در لحظه لحظه زندگی ناپاک و آلوده مان، بی صدا اشک می ریزد چه احساس زجرآوری را به خورد آیندگان می دهیم.
خشکی، تباهی، خفقان، فرسودگی، دود و آلودگی آه حتی با یأس هم، نمی توان به فردا امید داد شاید، اما، یک پنجره کافی باشد یک پنجره به لحظه آگاهی و نگاه و سکوت

بنابر اظهار برگزارکننده نمایشگاه نشست اختتامیه این نمایشگاه عصر روز پنجشنبه 22 آبان ماه جاری در محل نمایشگاه با حضور علاقه مندان و دوست داران برگزار خواهد شد.
علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز پنجشنبه 22 آبان ماه جاری از ساعت 9 تا 19 از این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه ابن سینا در تهران، شهرک قدس(غرب)، انتهای خیابان ایران زمین، فرهنگسرای ابن سینا واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید