نمایشگاه « نگذاریم! خاطره شود… » در مازندران

نمایشگاه « نگذاریم! خاطره شود… » در مازندران

به مناسبت آغاز هفته جهانی گرامی داشت محیط زیست(5 June)، نمایشگاهی از آثار عکاسان با عنوان ” نگذاریم! خاطره شود… ” در استان مازندران گشایش می یابد.
در این نمایشگاه که به همت عکاسان، حمایت پایگاه عکس چیلیک(Chiilick.com)، همکاری حوزه هنری استان مازندران و پشتیبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده، تعداد 30 قطعه عکس رنگی با موضوع های زیست محیطی و با تمرکز بر مسائل تنوع زیستی از 25 عکاس به نمایش گذاشته شده است.

9840-1

در قاب نخست این نمایشگاه به قلم “مهدی سروری” دبیر نمایشگاه آمده است:
صدها افسوس که به واسطه توسعۀ ناپایدار در کرۀ مسکون، حیات بشر در خطر قهر طبیعت قرار گرفته است و امروز بسیاری از تصاویری که نسل های گذشته از طبیعت در ذهن دارند، برای ما غریب است وتنها می توانیم آنها را در عکس ها سراغ بگیریم.
زیبایی چشم اندازهای طبیعی به عنوان سرمایه ای حیاتی برای بشر، متاسفانه! به دلیل منفعت طلبی ها، ضعف مدیریت وغفلت ها از دست رفته است که باید از اکنون با تمام توان در مقابل این سوءاستفاده ها ایستاد تا مباد مصداق این آیۀ شریفه باشیم: ظهرالفساد فی البر و البحر … به سبب آنچه دست های مردم فراهم آورده فساد در خشکی و دریا نمودار شده است تا بعضی از آنچه را که کرده اند به آنان بچشاند باشد که بازگردند (آیه41، سوره روم)

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است: آزیتا قاسمی، عمار آزادانی، محمدرضا(امید) آقائی، سمانه(مروارید) ابراهیمیان، مینا بازوار، ابراهیم باقرلو، اکرم جمعی، فاطمه(رامش) حسینی لاهیجی، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، فرخ خسروپناه، مهدی سروری، شجاع الدین علاالدینی شورمستی، مهدی کاظمی خالدی، مجتبی محسنی، میترا محمدی، سیدصادق موسوی، ایمان میری، مهری راستقدم، امیر شهرابی، فرخ خسروپناه، میران مباشری، سیدسجاد هاشمی، نیما خالدی کیا و فاطمه ندیمی.

دبیر این نمایشگاه تلاش دارد تا ضمن هماهنگی و همکاری متقابل با مدیران و مسئولین روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست استان های سراسر کشور، این نمایشگاه را به تمامی مراکز متقاضی ارسال کرده و به نمایش بگذارد.
این نمایشگاه ساعت 10 صبح روز شنبه 16 خردادماه در نگارخانه سوره شهر ساری گشایش یافته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز سه شنبه 26 خردادماه جاری از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 15 و 17 تا 20 و پنجشنبه ها از ساعت 9 تا 14 از این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه سوره در استان مازندران، شهر ساری، میدان امام، بلوار دانشگاه، حوزه هنری واقع شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید