نمایشگاه « نگذاریم! خاطره شود… » در موزه تنوع زیستی

نمایشگاهی از آثار عکاسان پایگاه عکس چیلیک با عنوان " نگذاریم! خاطره شود… " به مناسبت گرامی داشت هفته جهانی محیط زیست (5 June) از عصر پنجشنبه 15 خردادماه جاری در محل موزه تنوع زیستی در بوستان پردیسان گشایش می یابد.
  به گزارش "پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com) در این نمایشگاه که با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست و پشتیبانی رسانه پایگاه عکس چیلیک برگزار شده است تعداد 30 قطعه عکس رنگی از 25 عکاس از نقاط گوناگون کشور با موضوع هایی مرتبط با موارد و مسائل زیست محیطی و تنوع زیستی و همچنین حیات وحش به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه «نگذاریم! خاطره شود...» در موزه تنوع زیستیدر متن مربوط به این مجموعه، به قلم "مهدی سروری" مدیرمسئول پایگاه عکس چیلیک آمده است:
هر روز صبح که خورشید طلوع می کند، زیستن آغاز می شود و نور معنای تولد هر صبح است و آب، اساس زندگی و این دو باهم چه طبیعت زیبایی را رقم می زنند که هر جنبنده ای از آن و در آن معاش کرده و لذت می برند.
ولی از میان همه جانداران و جنبندگان چه خسارت سنگینی از رد لذت آدمی به جا می ماند و چه سریع و ناگزیر از این آسیب دردناک می گذریم و می گذرند.
البته عبور سریع و ناگزیر هم درد خود را دارد و احساس درد تاثیر خود را.
شاید! سرچشمه همین درد بوده است که نگاه عکاسان با احساس دردمند در هر کجای ایران را جستجو کردیم بنیه ای دیدیم که میل به ماندن را در موضوع فریاد می کرد. موضوعی که بایستی " نگذاریم! خاطره شود… " تا نسل های بعد هم از این همه لطف و آن همه نعمت حق حیات، لذت، آرامش و زیست داشته باشند.
و این توان در نگاه ظریف هنرمند است که می کاود و می بیند و توجه می دهد و توان پشتیبانی از این نگاه! در دست کسانی است که اگر صحیح وسلامت هدایت شده باشند وهدایت کنند، بدون تردید موثر و تاثیرگذار خواهند بود تا آنچه که مرضی پروردگار یکتا است، تحقق یابد.
  و این قصه درست به همین جا هم که می رسد نقطه دردخیز آن فوران می کند…
دردی که هر روز صبح با هر طلوع خورشید آغاز می شود و تکامل می یابد و عکس می شود و می ماند و می ماند و می ماند.

اسامی عکاسان این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است:
عمار آزادانی، محمدرضا(امید) آقائی، سمانه ابراهیمیان، مینا بازوار، ابراهیم باقرلو، الهام برادران رجب زاده، اکرم جمعی، فاطمه حسینی لاهیجی، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، فرخ خسروپناه، حسین(مهران) ریاضی، مهدی سروری، منا عبدا..پور، شجاع الدین علاالدینی شورمستی، آزیتا قاسمی، مهدی کاظمی خالدی، میران(شورش) مباشری، مجتبی محسنی، میترا محمدی، سیدصادق موسوی، سیدایمان میری، فاطمه ندیمی، سیدسجاد هاشمی.

این نمایشگاه ساعت 17 روز پنجشنبه 15 خردادماه جاری با حضور مسئولین و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست گشایش یافته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز 30 خردادماه همه روزه از ساعت 10 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.
موزه تنوع زیستی در تهران، بزرگراه شهیدهمت(غرب به شرق)، بوستان طبیعت پردیسان واقع شده است.
——————————————————————————————————————————————————————————-
جهت مشاهده متن گفت وگو با عکاسان این نمایشگاه پیرامون موضوع و عنوان نمایشگاه " ایـنجـا " کلیک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید