نمایشگاه گروهی « اهل حرم » در نگارخانه آفتاب خوانسار

نمایشگاهی از آثار عکاسان رسانۀ پایگاه عکس چیلیک با عنوان " اهل حرم " از نخستین روز ماه محرم در روز یکشنبه 4 آبان ماه جاری در نگارخانۀ آفتاب شهرستان خوانسار برگزار می شود.
در این نمایشگاه که با همت عکاسان و پشتیبانی شهرداری خوانسار و حمایت " پایگاه عکس چیلیک " برگزار شده است، تعداد 23 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه 50 در 70 سانتیمتر و یک قطعه عکس رنگی در اندازه 100 در 70 سانتیمتر با نگاهی مستند، روایتی از سوگواران حسینی شهرستان خوانسار را برای بیننده روایت کرده و به نمایش می گذارند.

نمایشگاه گروهی « اهل حرم » در نگارخانه آفتاب خوانسارمهدی سروری دبیر و عکاس نمایشگاه، با تاکید بر اهمیت حوزه شناخت و مستندسازی آیین های سوگواری در ماه محرم، اظهار داشت:
خوانسار، امروز نیازمند برون نگری است تا این بخش از قدرت فرهنگ غنی اش در اصالت سوگواری عاشورایی، درک شده و در تند باد تغییرات و دخالت تجملات و لبریزی نامحسوس کم معرفتی ها به حقیقت عاشورا، با شناخت میزبان، پذیرش، پشتیبانی، ثبت و ضبط، بتواند همچنان حافظ این رفتار صحیح و فرهنگ غنی بماند.
شاید! باورمان به قدرت و بیان هنر کاستی هایی دارد که در درون گرایی متمرکز مانده ایم…

در بخشی از قاب ابتدای این نمایشگاه گروهی نیز آمده است:
ابزار هنر ابزاری موثر و رسا است و اگر مجهز به دانش و باور باشد به یقیین می تواند در راستای معرفی یک فرهنگ و بازشناسی یک هویت، نقشی موثر ایفا کند. هویتی که اگر بر پایۀ شناخت، درک و ثبت برش سایه ای گسترده نشود، می تواند با انواع هجمه های طبیعی زمان – ناخواسته – دستخوش تغییر شود و تنها صورت " عکس " است که می تواند آرایه ای از آنچه "هویت" اش می نامیدیم، بازنمایی کند…
مجموعه عکس های نمایشگاه گروهی "اهل حرم" تلاش عرفانی، عاطفی و حماسی عکاسانی بوده است که در مدت زمان حضور و میهمانی شان از اهالی خوانسار، "هیچ ندیدند جز زیبایی" و نمایش بخشی از مجموعه عکس های تولید شده، سپاسی از این پذیرش و میزبانی شایسته است.

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است: رجبعلی(وحید) اصفهانیان، ابراهیم باقرلو، فرزانه بی آزاران، اکرم جمعی، وجیهه سادات حسینی، معصومه حضرتی، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، نسیبه خلیلی، امین رحمانی، زهرا رحیم زاده، مهدی سروری، لادن شجاع، مهدی طاهری، مهدی کاظمی خالدی، یدا.. عبدی، مجتبی محسنی، علی معصومی، سیدصادق موسوی، فاطمه ندیمی، سیدشهاب الدین واجدی.

نمایشگاه عکس " اهل حرم " عصر روز یکشنبه 4 آبان ماه جاری گشایش یافته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز پنجشنبه 15 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9 تا 19 از این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه آفتاب در خوانسار، خیابان پل دختر، جنب بانک ملت واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید