نمایشگاه گروهی عکس « از چهار گوشه ایران » در 4شهر ایران

نمایشگاه گروهی عکس «از چهار گوشه ایران»‎ دستاورد نگاه علاقمندان به عکاسی در چهار زمان مختلف همزمان با نشست و گفت وگو در چهار شهر بجنورد٬ میانه٬ بوشهر و چابهار به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، نمایشگاه عکس نوجوانان چهار شهر بجنورد٬ میانه٬ بوشهر و چابهار با 190 قطعه عکس و ویدئو از 36 نوجوان علاقمندکه برای نخستین بار دست به دوربین گرفته و در کارگاه های آموزشی عکاسی- داستانگویی تصویری شرکت کرده اند، برگزار می شود.

سینا 13 ساله پیرامون تاثیر این دوره و عکسی که در این نمایشگاه دارد ابراز داشته: «من دیدم که یک سایه روی دیوار افتاده که سایه یک بچه بود. آن سایه خود من بود. من از این عکس نتیجه گرفتم که وقتی آفتاب یا نور خورشید است٬ سایه هم هست.»

این نمایشگاه که به چهار شهر سفر می‌کند تصویری منحصربفرد و یگانه از مناطق دور و گاه فراموش شده از ایران به ما می دهد.
داستانهای این نوجوانان پل ارتباطی بین مناطق و شهرهای دور و جدا افتاده از هم است.

این رویداد نتیجه همکاری چهار هنرمند عکاس: الناز امینی٬ پیمان حمیدی‌پور٬ ماریا شریف‌پور و کامران غربی و پشتیبانی چهار موسسه مردمی‌ست. این نمایشگاه ها برای ایجاد پل ارتباطی بین چهار گوشه ایران از طریق عکاسی و داستانگویی تصویری‌ برگزار شده است.

در روز افتتاحیه هر نمایشگاه نشستی با حضور مربی کارگاه، فعالین اجتماعی٬ اهالی فرهنگی-هنری و مسئولین محلی هر شهر برگزار خواهد شد. محور گفتمان این نشستها وضعیت کودکان در هر شهر و منطقه و استفاده از هنر برای پرورش و ارتقاء سلامت کودکان و نوجوانان و تلاشی‌ست برای ایجاد ارتباط بیشتر بین هنرمندان٬ موسسات مردمی و مسئولین با یکدیگر.

نمایشگاه بجنورد در روز چهارشنبه ۶ تیر ماه در ساعت 17:30 گشایش یافته و تا تاریخ ۱۲ تیر ماه در سالن عمیق برگزار است.
نمایشگاه میانه در ساعت 17:30 روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه تا ۲۶ تیر ماه در اداره ارشاد اسلامی شهرستان میانه برگزار می شود.
نمایشگاه بوشهر در ساعت 17:30 روز پنجشنبه ۴ مرداد ماه گشایش یافته و تا روز چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه در دانشکده هنر و معماری بوشهر پذیرای نشست و نمایشگاه است.
همچنین نمایشگاه چابهار در ساعت 17:30 روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه تا ۲۲ مرداد ماه در موسسه راه سلامت میزبان علاقمندان به حضور در نشست و دیدار از عکس و آثار نمایشگاه است.
حضور در نمایشگاه و شرکت در تمامی نشست های اعلام شده برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان تعریف شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید