1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. نمایش عکس‌های دیده‌نشده عکاس انقلاب
نمایش عکس‌های دیده‌نشده عکاس انقلاب

منبع: ایسنا –

همسر کاوه گلستان از نمایش عکس‌های دیده‌نشده‌ی این هنرمند در مراسم یادبودش خبر داد.

کاوه گلستان
هنگامه گلستان – عکاس و همسر کاوه گلستان – در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: ایده‌ی برپایی نمایشگاهی از عکس‌های همسرم درپی تصمیم‌گیری برای برگزاری یادبود او ارائه شد. به همین دلیل، می‌خواهیم تعدادی از عکس‌های کاوه گلستان را که به مجموعه‌ها و دوره‌های مختلف کاری‌اش مربوط است، برای مخاطبان به‌نمایش بگذاریم.

او ادامه داد: در این نمایشگاه، عکس‌هایی از مجموعه‌های مختلف کاوه گلستان با موضوع جنگ، انقلاب، کارگران و … ارائه می‌شود. این عکس‌ها به آرشیوی متعلق است که از عکس‌های همسرم در اختیار من قرار دارد.

وی همچنین به نمایش عکس‌های دیده‌نشده‌ای از کاوه گلستان اشاره و اضافه کرد: بخشی از این نمایشگاه به نمایش عکس‌هایی اختصاص دارد که به‌صورت کلاژِ پولاروید کار شده‌اند. کاوه تعدادی از عکس‌های قدیمی را با این روش، کلاژ کرده بود که به‌جز در دوره‌ی چاپ شدن و نمایش آن‌ها در همان زمان، دیده نشده‌اند.

به گزارش ایسنا، کاوه گلستان ۱۷ تیرماه سال ۱۳۲۹ در آبادان متولد شد. او که با ثبت مجموعه عکس‌هایی مانند «کارگران» هنر خود را در عکاسی نشان داد، با شروع انقلاب به ثبت لحظه‌های مستند این رویداد پرداخت. کاوه گلستان ۱۳ فروردین‌ماه ۱۳۸۲ هنگام انجام تصویربرداری در عراق براثر انفجار مین کشته شد.

علاقه‌مندان برای دیدن عکس‌های این هنرمند می‌توانند ۲۳ و ۲۴ تیرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به گالری «شیرین» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ مراجعه کنند.

انتهای پیام

پیشین
برترین تصاویر جهان در ۱۹ تیر ۹۵
پسین
عکاسی توریست‌ها در اصفهان

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست