نمایش عکس های عاشورایی « اهل حرم » در مناطق روستایی

مجموعه ای از عکس های عاشورایی رسانه « پایگاه عکس چیلیک » در قالب یک بسته نمایشگاهی با عنوان « اهل حرم » از تهران به مناطق روستایی استان گیلان ارسال شد.
اهل حرم در این بسته نمایشگاهی ضمن نمایش نماهایی بدیع و ناب از نوع سوگواری روستائیان مناطقی از شهرستان های این استان ، به خلوص و شکل سنتی سوگواری مردمان بومی و محلی به دور از ابزار و ادوات باب شده در هیئات و گروه های عزاداران در شهرهای بزرگ پرداخته شده و این احساسات ناب در قاب نگاه عکاسان عاشورایی پایگاه عکس چیلیک مستندنگاری شده است.
اسامی عکاسان صاحب اثر در نمایشگاه گروهی عکس های عاشورایی « اهل حرم » به این ترتیب معرفی شده است:
معصومه اصغری ، ابراهیم باقرلو ، معصومه حضرتی ، سارا فیروزی ، جواد میرزاپور ، محمدرضا خرازی ، مجتبی محسنی ، سیدصادق موسوی ، ماهرخ شش بلوکی ، محمدرضا زارع ، میترا محمدی ، فاطمه میرالی ، منوچهر(اُمید) صرامی و اکرم جمعی .
مهدی سروری دبیر برگزاری این نمایشگاه هدف از برگزاری این نمایشگاه را در مناطق روستایی ارتفاعات ییلاقی شهرستان ماسال و استان گیلان ، تقدیر از همکاری و تشکر از میهمان نوازی و همکاری با عکاسان اعزامی یاد کرد و ارایه این عکس ها را در برابر دیدگان اهالی ، تصدیقی بر خلوص سوگواران و عزاداران حضرت عنوان کرد .
ایشان در ادامه حجم وسیع رفتارهای دور از شان سوگواری را در شهرهای بزرگ مانع از دسترسی آسان به عکس های عاشورایی برشمرد و پناه بردن به مناطق روستایی را یکی از راه کارهای ثبت سبک و شیوه ی صحیح و زیبای سوگواران دانست که این مهم را ناشی از دقت ، درایت و تاثیر اهالی شورایاری محلات و مسئولین محلی بر مردم دانست .
سروری در بخشی از قاب نخست نمایشگاه گروهی عکس های عاشورایی « اهل حرم » آورده است: برگزاری این نمایشگاه در برابر نگاه اهالی مومن ، معتقد و همدل با گروه عکاسان اعزامی از پایگاه عکس چیلیک دستی است که بر سینه گذاشته ایم برای تشکر از :
مردمی که میزبانی مهربان بودند ، هیات امنای مسجدی که یاور بودند ، مسئولین مومنی که در پشتیبانی شایسته ستایش اند و بیرق های یاحسینی که در وزش بادهای این منطقه تصاویری عاشورایی را برای نگاه های حسینی عکاسان رقم زدند… تا چه قبول افتد و چه در نظر آید .
این نمایشگاه همزمان با ظهر روز چهارشنبه 29 مهرماه برابر با هفتمین روز از ماه محرم در حسینیه روستاهای ییلاق نشین شهرستان ماسال در استان گیلان به نمایش گذاشته شده و علاقه مندان و سوگواران می توانند تا پایان ماه محرم که مصادف با 21 آبان ماه است از عکس های این نمایشگاه دیدن کنند.

طراح پوستر: ابراهیم باقرلو
منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید