نگارخانه چیلیک میزبان « دومین جشنواره عکس گرانتر از طلا »

پنجاه و یکمین دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در نگارخانه چیلیک به آثار دومین جشنواره عکس گرانتر از طلا اختصاص یافت.
آثار این دور از نمایشگاه در قالب 71 قطعه عکس سیاه و سفید و رنگی از 49 عکاس راه یافته به دومین دوره این مسابقه می باشد که در حال حاضر در شهر اراک در حین برگزاری است..

داوری این دور از مسابقه بر عهده ی آقایان: مجيد ناگهی، حسن غفاری و حميدرضا مجيدی بوده است که در بخشی از بيانيه این هيات آورده اند:
آثار برگزيده اين دوره نسبت به سال گذشته به دليل کيفيت محتوايي آثار رسيده، چندين گام پيش تر است، هرچند همچنان با اهداف آرمانی جشنواره فاصله دارد. چه بسا ايده های جالب و قابل توجهی که خوب پردازش نشده بودند و يا تصاويری که قابليت و پتانسيل يک عکس به ظاهر کامل را دارا بودند اما بدون برخورداری از پشتوانه انديشه عميق مبتنی بر موضوع جشنواره، گرچه ذات عکس، خود نشان از زمان سپری شده است و ليکن عکسی با مضمون زمان، نياز به نگاهی خلاق و جستجوگرانه دارد. لذا عدم برخورد مستقيم و سطحی نگرانه با نشانگرهای زمان همچون فصل، نور، ساعت، مرگ، قاب های يادگاری از گذشتگان و … – که آفت غالب آثار رسيده به اين جشنواره بود – و به کارگيری هرچه بيشتر ذهنيت پويا، تامل، تعمق و تلاش بيش از پيش، از ابراز موفقيت عکاسان در انتقال مضامين و مفاهيم ناب هنری خود با زبانی خلاق اما ملموس به همگان است.

اسامی راه یافتگان به دومین جشنواره عکس گرانتر از طلا به این ترتیب می باشد:
علي سراج همدانی، محمدرضا توجه، مهدی رضوی، عليرضا عطاريانی، سارا فرجوند فردا، حسين حسينی اصيل، علي حسن فروغی، محمدحسن باقري، مازيار اسدی، محمد رضايی، قاسم براتی، مهدي فاضل، مسعود شيخ ويسی، مهدی طاهری، کاوه فرزانه، مهدی عقيقی نوروزی، حميد سلطان آباديان، مهدی تاج آباد، محمد اديبی، سولماز قيملوی دريانی، مريم همه کسی، پدرام اجتماعی، فرزاد آريان نژاد، آرش شکورزاده بلوری، عليرضا عزتی، بهزاد نعمتی، قاسم شيشه گری، آزيتا بيات، ابراهيم کوچکی، پيمان غزنينی، سيده مريم ری شهری، رضا فلاحی مطلق، سيدمهرداد شريفی، سيدمحمد فاطمي، امير عبيداوی، جواد عسکراوغلی، محمد عليپور شهير، جمشيد فرجوندفردا، محمدامين علم صاحب پور، عمران اشرلو، فرامرز عامل بردبار، سيدعلی حسينی فر، امير قادری، وحيد قاسمی زرنوشه، محمود بازدار، علی صاحب الزمانی، نويد ريحانی، منصوره معتمدی، داود ايزدپناه

لازم به ذکر است که مسئولین نگارخانه چیلیک در پی درخواست های مستمر مخاطبین پایگاه عکس چیلیک چندی است با حمایت از مسابقه های معتبر عکاسی، نتایج مشارکت عکاسان و زحمات دبیر و گروه داوران را در این نگارخانه به نمایش گذاشته اند که با استقبال مناسبی از سوی علاقمندان مواجه شده است.

از جمله مسابقه های مطرح شده در این نگارخانه می توان به: بخش های جنبی و اصلی دومین جشنواره عکس فیروزه، مسابقه عکس طهران 86، جشنواره ملی عکس رضوی، نخستین جشنواره عکس دانشگاه آزاد، جوانان عصر ما، جشنواره عکس نان، بخش جنبی جشنواره مطبوعات(16)، نخستین دوره جشنواره گرانتر از طلا، ششمین جشنواره هنری آب، چهارمین دوره مسابقه تجلی عاشورا و فجر، جشنواره عکس کوهستان بینالود، دومین دوره مسابقه عکاسی از سفره افطار و … اشاره کرد.
لازم به یادآوری است نگارخانه چیلیک با وجود امکاناتی چون: توضیح نمایشگاه، قاب اول، معرفی هنرمند، شرایط فروش عکس، دفتر نظرسنجی، ارتباط با هنرمند و … تاکنون در میان نمایشگاه های انفرادی و گروهی خود میزبان آثار بیش از پانصد تن از عکاسان سراسر ایران بوده است.

علاقمندان به دیدار از مجموعه عکس دومین جشنواره عکس گرانتر از طلا می توانند به نشانی: www.ChiilickGallery.com مراجعه نمایند و تا تاریخ 15 آذر ماه سال 1389 در بخش روزشمار و از آن تاریخ به بعد در بخش بایگانی، بیننده مجموعه آثار عکاسان این نگارخانه باشند.
نگارخانه چیلیک در دوره های آتی خود میزبان آثار راه یافته به نخستین جشنواره عکس دوران سربازی خواهد بود.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید