1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. نگاه‌های برتر عکاسان از « غار کرفتو » معرفی شد
نگاه‌های برتر عکاسان از « غار کرفتو » معرفی شد

منبع: خبرگزاری فارس –

عکاسان اعزامی «پایگاه عکس چیلیک» پس از مشاهده، ارزیابی و گفت و گو پیرامون آثار تولید شده در کارگاه عکاسی از غار کرفتو ، نگاه های برتر این سفر را انتخاب و معرفی کردند.

خبرگزاری فارس: نگاه‌های برتر عکاسان از «غار کرفتو» معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس، عکاسان اعزامی «پایگاه عکس چیلیک» پس از مشاهده، ارزیابی و گفت و گو پیرامون آثار تولید شده در کارگاه عکاسی از غار کرفتو، نگاه های برتر این سفر را انتخاب و معرفی کردند.

در این نشست که با حضور عکاسان همسفر و تنی چند از علاقه‌مندان به مباحث نظری پیرامون آثار برگزار شد، در ضمن نمایش بیش از ۳۰۰ قطعه عکس منتخب ارسالی عکاسان، پس از بحث و بررسی‌های فنی و تحلیل زیرساخت‌های معنایی و مفهومی آثار ، در نهایت نگاه های برتر عکاسان انتخاب و معرفی شدند.

غار کرفتو به عنوان غاری دارای بخش های زنده برای حیات وحش و بزرگترین غار دست کند ایران ، با جنسیتی آهکی مربوط به دوران سوم زمین شناسی و از جمله آثار با قدمت و باستانی است که نقش و نگاره هایی چون انسان ، حیوان و گیاه از دوران کهن تاریخی را با خود دارد.

این غار در دوران های مختلف تاریخی دارای کارکردهای گوناگون بوده و با وجود طبقاتی بودن درونی راهروها ، دارای نما و چشم اندازی فوق العاده است.

«مهدی سروری» سرپرست کارگاه‌های آموزش و تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک یکی از مهمترین اهداف برگزاری این قبیل نشست ها را تقویت بنیه نظری عکاسان و اشتراک گذاری دانش جوانان عکاس عنوان کرد و زمینه سازی برای حضور، ثبت و نمایش آثار عکاسان را در حوزه عکاسی مستند و معماری ، برگرفته از عشق به ایران اسلامی و سعی در این مسیر را همچون جهادی هنری در راستای ایران شناسی دانست.

در پایان این جلسه بنا بر رای حاضرین و نظرات کارشناسی عنوان «نگاه های برتر در غار کرفتو» به این عکاسان اختصاص یافت:

فاطمه ندیمی ، فاطمه شیخعلی میرالی ، سید ایمان میری ، سمانه میلانلو ، مهری راستقدم ، سیدصادق موسوی ، فاطمه سادات حجازی ، رضا بهادری ، لادن شجاع ، محمدرضا رحیمی و نیلوفر زارعی .

علی هژبری سرپرست دفتر میراث فرهنگی و گردشگری منطقه چندی است با حضور خود سعی داشته است تا با معرفی این غار به عنوان یک اثر ملی و باستانی ، هویتی دوباره در اذهان نسبت به این اثر فاخر تاریخی ایجاد نماید.

این غار در حاشیه شهرستان دیواندره و سقز و در استان کردستان واقع شده است که در یکی از کارگاه های آموزشی به عنوان تور عکاسی هدف موضوعی رسانه پایگاه عکس چیلیک قرار گرفت .

کتیبه یونانی بر سر در یکی از ورودی های طبقه سوم نشانه ای معتبر از ارزش تاریخی این غار است.

انتهای پیام/و

پیشین
از خیر این لذت نمی‌توان گذشت
پسین
جزئیات جدید از مزایده کلکسیون عکس ها و اسناد بیتل ها

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست