نگاه های برتر تور عکاسی طبیعت معرفی شد

نگاه های برتر تور عکاسی طبیعت معرفی شد

نشست آموزشی نقد و بررسی کیفی عکس های تولید شده در کارگاه عکس طبیعت در سالن اجتماعات پایگاه عکس چیلیک برگزار شد .
نقد و بررسی آثار عکاسان همسفر با هشتادمین تور عکاسی چیلیک به مقصد طبیعت پاییزی جنگل و دریاچه چورت با حضور عکاسان همسفر و سایر علاقه مندان به حضور در این نشست آموزشی ، برگزار و پس از بحث و گفت وگو پیرامون آثار دریافتی ، نگاه های برتر این تور عکاسی پاییزی معرفی شدند .
به گزارش « پایگاه عکس چیلیک » (Chiilick.com) در این نشست که عصر روز سه شنبه 3 آذر ماه جاری برگزار شد ، ابتدا عکاسان همسفر با حضور میهمانان متقاضی حضور در این جلسه ، پس از مشاهده گزارش تور عکاسی طبیعت ، پیرامون موارد کمی و کیفی این سفر به تبادل نظر پرداختند و در ادامه با نمایش عکس های دریافتی از سوی عکاسان همسفر به عنوان عکس های منتخب همسفران ، دربارۀ عکس ها و موارد فنی و ساختار زیبایی شناختی آثار به ارایه نظر و سعی در نقد فنی ، حسی و ساختاری عکس ها پرداختند.
هشتادمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با حضور در استان مازندران و عبور از شهر ساری ، با رویکردی مبتنی بر عکاسی طبیعت ، منظره و مفهومی به پیکره با احساس پاییز برگ برگ جنگل و همچنین بازی نور و سایه بر سطح اب دریاچه و با بقایای درختان فرسوده جنگلی این آبگیر برگزار شد و تشکیل این نشست ، محفلی مهیا کرد تا با نمایش دستاوردهای این سفر از نگاه همسفران ، شرایط کمی و کیفی این کارگاه آموزشی عکاسی طبیعت را در قالب سفر عکاسی گروهی توسط عکاسان همسفر و سایر علاقه مندان به حضور مورد نقد و بررسی قرار دهد .

در بخش بعدی این جلسه پس از نقد و بررسی عکس های برتر عکاسان همسفر ، زیبایی در طبیعت پاییز ، تعریف نشانه ها در عکاسی طبیعت ، نقش رنگ و خاکستری ها در عکاسی طبیعت، نقش خلاقیت در معرفی یک نگاه نو و … به عنوان ملاک های ارزیابی عکس ها مورد طرح قرار گرفت و در نهایت آثار منتخب همسفران از نگاه حاضرین این نشست با صرف زمان کافی مورد سعی در نقد و تحلیل فنی و بصری و محتوایی قرار گرفت.
پایان بخش برنامه های مورد نظر در این نشست انتخاب نگاه های برتر با رای و نظر حاضرین بود که به ترتیب عکس های : زهرا(نهلا) نیاورانی ، محمدرضا خرازی ، محمدحسن(کیوان) محمدی ، آزیتا قاسمی و سیدصادق موسوی ، عرفان علی پور مورد کسب آرای اکثریت حاضرین در نشست قرار گرفت.

همچنین در بخش سعی و نگاه از عکاسانی چون: محمدرضا رحیمی ، سمانه میلانلو ، سعید مقدم ، علی(کامران) ذهبی ، محمدرضا زارع ، آمنه عبادی ، گل گونه نجفی تقدیر به عمل آمد .
لازم به یادآوری است در این نشست عکس های : مریم خداوردی ، محمد کیانی ، مهدی نوری زاده ، فاطمه سادات(هانیه) حجازی ، شهلا صادقی ، مورد تحلیل فنی و بررسی بصری و بحث و گفت و گوی حاضرین قرار گرفت .
مسئولیت این نشست و هدایت گفت و گوها را محمدحسن محمدی و صادق موسوی دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد عکاسی از پردیس هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بر عهده داشتند .

اسامی عکاسان همسفر در هشتادمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با عنوان کارگاه عکاسی در طبیعت به این ترتیب عنوان شده است : زهرا باقری فرد ، محمدرضا خرازی ، مریم خداوردی ، علی(کامران) ذهبی ، آمنه عبادی ، آزیتا قاسمی ، محمدرضا زارع ، محمدرضا رحیمی ، فاطمه سادات(هانیه) حجازی ، مهدی سروری ، شهلا صادقی ، مهدی نوری زاده ، زهرا(نهلا) نیاورانی ، محمد کیانی ، محمدحسن(کیوان) محمدی ، گل گونه نجفی ، سیدصادق موسوی ، صبوره منتظرین ، مریم متین ، سیدعرفان علی پور ، سعید مقدم ، مجید وفائی ، سمانه میلانلو .

این نشست آموزشی کارگاهی به شکل رایگان، برای همسفران که با ضوابط در نظر گرفته شده ویژه همسفران فعال در انتشار گزارش تصویری و ارایه عکس های منتخب مشارکت داشته اند، برگزار شد.
جلسات نقد و بررسی تورهای عکاسی چیلیک بستری مناسب برای باردهی یک حرکت گروهی عکاسی است تا به واسطه اشتراک تجارب به دست آمده و مشاهده هرچه دقیق تر تلاش همسفران تور عکاسی در یک موقعیت و شرایط مشترک، امکان بیان نقد و نظر و سعی در تحلیل عکس های برتر همسفران توسط ایشان فراهم باشد.
از جمله تورهای بعدی پایگاه عکس چیلیک حضور در شرکت تعاونی های برتر به دلیل زمینه سازی مشارکت و حضور در سومین جشنواره عکس تعاون ، عکاسی از ماهیگیران ساحلی ، تالاب میانکاله و سفر به استان بوشهر می باشد .
علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره های مسئول تور 09122797717 دفتر پایگاه: 88348824 تماس حاصل نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

نظرات (5)

 • مریم خداوردی

  |

  اصولا معتقدم که عکاسی در تور عکاسی اگر بدون برگزاری جلسه نقد و بررسی باشد آنچنان که باید، مفید نخواهد بود.
  بخش بسیار مهمی که باعث می شود نقاط قوت و ضعف کارهایمان را در یک محیط و شرایط مشترک متوجه شویم همین جلسات نقد و بررسی عکس ها می باشد.
  از تلاش های جناب آقای سروری برای هر چه بهتر برگزاری این جلسات، بسیار سپاسگزارم.

  پاسخ

 • محمد رضا

  |

  جلسه بسیار ارزشمندی بود.
  با وجود مشغله بسیاری که داشتم در این جلسه حضور یافتم و بهره بسیاری بردم و به نظرم یکی از ویژگی های ارزشمند تورهای پایگاه عکس چیلیک همین جلسات نقد و بررسی آثار همسفران می باشد.
  از تمامی زحمات آقای سروری و پایگاه عکس چیلیک و دوستان عزیز و ارزشمند برگزارکننده این جلسه عکاسان گرامی آقایان صادق موسوی و کیوان محمدی صمیمانه سپاسگزارم.

  پاسخ

 • رضا

  |

  این مدل جلسات رو خیلی در مسیر آموزش عکاسی ضروری و لازم می دانم
  فقط ای کاش راهکاری پیدا کنید تا بشود عکس های مربوط به هر شهر و استان را در همان مقصد هم به نمایش گذاشت و در همانجا هم جلسه نقد را برگذار کرد تا ما هم استفاده کنیم.
  در مجموع خسته نباشید.

  پاسخ

 • نهلا نیاورانی

  |

  این دومین سفر من با چیلیک بود، سفری خاطره انگیز و البته پربار؛ نتیجه جلسه نقد و بررسی هم برای من باعث بسی افتخار و شادی بود. خوشحالم که چیلیک رو کشف کردم !

  پاسخ

 • سید صادق

  |

  حضور در جلسات نقد و دیدن عکسهای همسفرانم و آموختن از آنها برایم شیرین است. آن دسته از عکاسانی که با اراده و پشت کار در بستر مناسبی که چیلیک فراهم کرده است فعالیت می کنند، به مرور زمان در عرصه عکاسی پیشرفت می کنند و وقتی شاهد پیشرفت دوستانم هستم، روحم تازه می شود. در پایان مسرورم که بر خلاف عرف جامعه عکاسی، عکسها بدون نام عکاس نقد و داوری می شوند…
  با سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید