1. خانه
 2. اخبار
 3. اخبار ویژه
 4. نگاه های برتر تور عکاسی میانکاله و اسالم-خلخال معرفی شدند
نگاه های برتر تور عکاسی میانکاله و اسالم-خلخال معرفی شدند

نشست آموزشی نقد و بررسی کیفی عکس های تولید شده در کارگاه عکاسی پناهگاه حیات وحش میانکاله و همچنین روستاها و طبیعت منطقه اسالم-خلخال در سالن اجتماعات پایگاه عکس چیلیک برگزار شد.
نقد و بررسی آثار عکاسان همسفر با هشتاد و سومین تور عکاسی چیلیک به مقصد پناهگاه حیات وحش میانکاله واقع در شهرستان بهشهر در استان مازندران، با حضور عکاسان همسفر و سایر علاقه مندان به حضور در این نشست آموزشی ، برگزار و پس از بحث و گفت وگو پیرامون عکس ها ، نگاه های برتر این تور عکاسی معرفی شدند.
به گزارش « پایگاه عکس چیلیک » (Chiilick.com) در این نشست که عصر روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه جاری برگزار شد ، ابتدا عکاسان همسفر با حضور میهمانان متقاضی حضور در این جلسه ، پس از مشاهده گزارش تصویری مقاصد عکاسی ، پیرامون موارد کمی و کیفی این سفر به طرح نظر پرداختند و در ادامه با نمایش عکس های دریافتی از سوی عکاسان همسفر به عنوان عکس های منتخب همسفران ، دربارۀ عکس ها و موارد فنی و ساختار زیبایی شناختی آثار به ارایه نظر و سعی در نقد فنی ، حسی و ساختاری عکس ها پرداختند.

عکاسان همسفر با نقد و بررسی اسالم و خلخال و میانکالههشتادو سومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با حضور در استان مازندران و عبور از شهرستان های ساری و بهشهر ، با رویکردی مبتنی بر عکاسی مستند و حیات وحش، در مناطق حفاظت شده حیوانات بومی و پرندگان مهاجر حاضر شدند و با همراهی و راهنمایی محیط بانان خدوم و متعهد منطقه تلاش کردند با وجود موقعیت جوی و امکانات موجود، بهترین شرایط عکاسی را رقم بزنند.

در بخش بعدی این جلسه عکس های مستندی که عکاسان با حضور در سطح تالاب و دریاچه به ثبت رساندند مورد نمایش قرار گرفت و سپس به نقد و بررسی عکس های منتخب عکاسان همسفر پرداخته شد.
اشاره به مسایل فنی و تکنیکی در عکاسی از موضوعی چون پرندگان ، فلامینگوها و مرغابی ها، نشانه شناسی های رفتاری در حیوانات و کارشناسی ، نقش رنگ و خاکستری ها در عکاسی از گونه های مختلف مرغان مهاجر در طبیعت، نقش خلاقیت در معرفی یک نگاه نو و … به عنوان ملاک های ارزیابی عکس ها مورد طرح قرار گرفت و در نهایت آثار منتخب همسفران از نگاه حاضرین این نشست با صرف زمان کافی مورد سعی در نقد و تحلیل فنی و بصری و محتوایی قرار گرفت.
پایان بخش برنامه های مورد نظر در این نشست انتخاب نگاه های برتر با رای و نظر حاضرین بود که به ترتیب عکس های : مهری راست قدم، محمدرضا زارع ، امیر شعبانی شایگان ، مجتبی محسنی مورد کسب آرای اکثریت حاضرین در نشست قرار گرفت.

نقد و بررسی اسالم و خلخال و میانکالههمچنین در بخش سعی و نگاه از عکاسانی چون: مریم خداوردی ، مهدی سروری و محمد کیانی تقدیر به عمل آمد .
لازم به یادآوری است در این نشست عکس های : محمد کیانی ، مجتبی محسنی ، محمدرضا زارع ، مهری راست قدم ، مریم خداوردی ، امیر شعبانی شایگان و مهدی سروری مورد تحلیل فنی و بررسی بصری و بحث و گفت و گوی حاضرین قرار گرفت .

بخش بعدی جلسه به عکس هایی با مضامین مستند، پرتره ، منظره و طبیعت که در هشتادو پنجمین تور عکاسی چیلیک به مقصد اسالم-خلخال تولید و تحویل شده بود، پرداخته شد.
در این بخش نیز پس از بررسی نقاط ضعف و قوت مسیر و برنامه ریزی های عکاسی ، به آمار موفقیت عکاسان همسفر و نمایش گزارش تصویری این کارگاه عکاسی پرداخته شد.
پایان بخش برنامه های مورد نظر در این نشست انتخاب نگاه های برتر با رای و نظر حاضرین بود که به ترتیب عکس های : میترا محمدی ، اعظم حشمتی ، مهدی سروری ، زهرا(نهلا) نیاورانی ، مهری راست قدم ، محمد کیانی مورد کسب آرای اکثریت حاضرین در نشست قرار گرفت.
همچنین در بخش سعی و نگاه از عکاسانی چون: فاطمه پازوکی دهقانیان فرد ، مریم خداوردی ، محمدعلی برادران صباغ ، محمد کیانی ، محمدرضا خرازی و ابراهیم باقرلو تقدیر به عمل آمد .
لازم به یادآوری است در این نشست عکس های : محمدعلی برادران صباغ ، مریم خداوردی ، ابراهیم باقرلو ، الهه سادات رفیعی طباطبایی ، میترا محمدی ، مهدی سروری ، محمد کیانی ، مهری راست قدم ، فاطمه پازوکی دهقانیان فرد ، اعظم حشمتی ، زهرا(نهلا) نیاورانی ، مورد تحلیل فنی و بررسی بصری و بحث و گفت و گوی حاضرین قرار گرفت .

این نشست آموزشی کارگاهی به شکل رایگان، برای همسفران که با ضوابط در نظر گرفته شده ویژه همسفران فعال در انتشار گزارش تصویری و ارایه عکس های منتخب مشارکت داشته اند، برگزار شد.
جلسات نقد و بررسی تورهای عکاسی چیلیک بستری مناسب برای باردهی یک حرکت گروهی عکاسی است تا به واسطه اشتراک تجارب به دست آمده و مشاهده هرچه دقیق تر تلاش همسفران تور عکاسی در یک موقعیت و شرایط مشترک، امکان بیان نقد و نظر و سعی در تحلیل عکس های برتر همسفران توسط ایشان فراهم باشد.
از جمله تورهای بعدی پایگاه عکس چیلیک حضور در در روستاهای اصیل کردستان ، برداشت شالی در مازندران ، سفر به کویر مرنجاب ، آبشار و جنگل های گرگان می باشد .

علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره های مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

[vc_separator color=”grey” align=”align_center” border_width=”2″]
[vc_separator color=”grey” align=”align_center” border_width=”2″]

پیشین
هشتمین پرسش نظرسنجی موضوعی در پایگاه عکس چیلیک
پسین
کتاب عکس اینجا شهید آباد است منتشر شد

به تازگي منتشر شده

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • مریم خداوردی
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱

  جلسات نقد و بررسی تور و اثار ثبت شده در تورهای عکاسی بسیار مفید و آموزنده است.
  دیدن نگاه های مختلف از شرایظ یکسان برای عکاسی بسیار جذاب می باشد چرا که زوایای مختلف یک موضوع را می توانی ببینی و ارزیابی کنی.
  صحبت دوستان عکاس و بحث هایی که پیرامون مسائل فنی و محتوایی و زیبایی شناختی عکس ها می شود تجربه فراوان همگان را یکجا در اختیار مخاطب حاضر در این جلسه قرار می دهد.
  از پایگاه عکس چیلیک برای برگزاری این تورهای آموزشی و این قبیل جلسات آموزنده بسیار سپاسگزارم.

  پاسخ
 • جواد میرزاپور
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۲۱:۳۰

  لذت بسیاری بردم از تماشای تصاویر میانکاله… بسیار زیبا و باورنکردنی.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست