1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. نیاوران میزبان دو نمایشگاه عکس و خوشنویسی می شود
نیاوران میزبان دو نمایشگاه عکس و خوشنویسی می شود

منبع: خبرگزاری مهر –

دو نمایشگاه عکس «در سفر» و خوشنویسی «رقم عشق» در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می شوند.

2008718به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه عکس های علی دقیقی با عنوان «در سفر» عصر جمعه هفتم اسفند ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت. در این نمایشگاه عکس هایی با موضوعات طبیعت، پرتره و همینطور شرایط اجتماعی کشورهای مختلف جهان از مغولستان تا آرژانتین به نمایش گذاشته می شود.

علی دقیقی عکاس این مجموعه که طی ۱۵ سال از سوژه های مورد نظر خودش در قاره های مختلف جهان عکاسی کرده در خصوص این نمایشگاه گفت: از زمانی که فهمیدم در سفر بودن معنای هستی را برایم عریان تر نمایان می کند از اندیشه کردن در این خصوص و تجربه نمودن سفرهای متعدد دست نکشیدم.

وی ادامه داد: این مجموعه حاصل مشاهدات و تجارب تصویری و معنوی من در طول سفرهای متعدد است و خوشحالم مخاطبان می توانند شاهد چنین تصاویری باشند.

دقیق متولد سال ۱۳۵۳ و فارغ التحصیل رشته معماری است که در رشته کارگردانی و عکاسی نیز در کانون سینماگران جوان تحصیل کرده است.

در این نمایشگاه ۸۴ اثر به نمایش در آمده که قیمت آثار بین یک تا پنج میلیون تومان خواهد بود و علاقمندان می توانند تا ۱۴ اسفند همه روزه از ساعت ۸ الی ۲۰ از این مجموعه بازدید کنند.

افتتاح نمایشگاه «رقم عشق» در نیاوران

نمایشگاه «رقم عشق» آثار خوشنویسی احمد قائم مقامی با نمایش ۳۵ اثر به سبک نستعلیق، جمعه هفت اسفند ماه در گالری شماره۲ فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد .

آثار این هنرمند اولین بار سال ۹۲ دراین فرهنگسرا به نمایش درآمد و این دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی نستعلیق قائم مقامی است که مخاطبان را در این فرهنگسرا  پذیرا می شود.

احمد قائم مقامی متولد ۱۳۳۳ درکاشمر خراسان رضوی است. او مدرس انجمن خوشنویسان ایران شعبه مشهد بوده و زیر نظر سید حسن میرخانی، غلامحسین امیر خانی و علی شیرازی به تحصیل هنر پرداخته است .

این هنرمند خوشنویس تاکنون ۳۰ نمایشگاه انفرادی درداخل و خارج ازکشور ازجمله امارات و پاکستان برگزارکرده ودربیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی شرکت کرده است .

احمد قائم مقامی همچنین درجشنواره ها و مسابقات مختلفی شرکت کرده و عناوینی از قبیل دوسال رتبه اول جشنواره طریق جاوید، رتبه اول جشنواره قرآن کریم، رتبه اول جشنواره امام علی (ع) و همچنین مقام اول مسابقات خوشنویسی بزرگداشت مقام معلم را کسب کرده است .

نمایشگاه «رقم عشق» ۷ اسفند افتتاح می شود و تا تاریخ ۱۴ اسفند ازساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای عموم علاقمندان درگالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

پیشین
همزمان با سالگرد سونامی ژاپن/ نمایشگاه خبرنگار – عکاس ایرانی در توکیو برپا می‌شود
پسین
بزرگداشتی برای محمود کلاری در تهران

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست