نیشابور، میزبان جشنواره ملی عکس سلامت

شهر نیشابور، میزبان نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت می شود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی وخدمات درمانی نیشابور در نشست خبری نخستین جشنواره فیلم وعکس سلامت گفت: ما از شهریور ماه مشغول برنامه ریزی حرکتی در سطح کشوری در زمینه برگزاری این جشنواره هستیم که طی آن هماهنگی لازم با وزارتخانه بهداشت و درمان، استانداری خراسان رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای شهر نیشابور صورت گرفته است.

فراخوان جشنواره سراسری عکس سلامت نیشابور

دکتر محسن عظیمی نژاد در جمع خبرنگاران بیان کرد: جشنواره فیلم و عکس سلامت برای نخستین بار در کشور به میزبانی نیشابور برگزار می شود.
سازمانهای مختلف درصددند تا پیام خود را به دنیا از طرق مختلف برسانند و مهمترین وسیله ای که برای اطلاع رسانی کارآمد است، هنر می باشد.

رئیس نخستین جشنواره سراسری فیلم و عکس سلامت تاکید کرد: آموزش بهداشت، اصلی ترین دغدغة ما در ارتقای سلامت مردم است و مهمترین راهکار آن نیز حوزه فیلم و عکس است.

او با بیان اینکه «سلامتی حق مردم است» توضیح داد: بهداشت از تولد تا مرگ با زندگی مردم است و افزایش امید به زندگی شاخصی برای توسعه کشور است که ما رقمی پایین داریم. امید به زندگی در کشورهای پیشرفته برای مردان 82 سال است و برای زنان 85 سال، اما در کشور ما شاخص امید به زندگی برای مردان 69 و برای زنان 72 سال است.
دکتر عظیمی نژاد خاطر نشان کرد: با گسترش آموزش سبک زندگی سالم به شهروندان می توان امید به زندگی را در جامعه ارتقا داد و امیدواریم که این جشنواره، دستاوردهای مناسبی برای مردم جامعه ما داشته باشد و بر ارتقای سبک زندگی ایشان اثرگذار باشد.
وی همچنین عکاسان و فیلمسازان را دعوت کرد تا اجرای طرح تحول سلامت را نیز در قاب نگاه هنری خویش به رشته بررسی و ارزیابی درآورند.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید