هفتمین جشنواره عکس فیروزه تبریز

هفتمین جشنواره عکس فیروزه تبریز

chgFirouze7توضیح نمایشگاه

159 قطعه عکس

عکاس:
گروه عکاسان

قاب اول

سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تبریز در راستای استقبال از چشم انداز تبریز 2018، معرفی توانایی های فرهنگی و اجتماعی شهر و در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود هفتمین جشنواره‌ی ملی عکس فیروزه را برگزار کرد. این جشنواره، بر اساس شاکله ی کلی ساختار خود به‌صورت حضوری و در دهه ی اول بهمن ماه 1395 برگزار شد.
موضوعات:
بخش الف: چهره‌ی شهر (عکاسی مستند [رنگی و سیاه و سفید] از همه‌ی موارد مرتبط با شهر تبریز از قبیل توریسم، شهر و شهروند، زندگی شهری، محیط زیست، ترافیک، ورزش همگانی، نمودهای شهر سالم و مدیریت شهری و موارد منحصربه‌فرد در رابطه با شهر تبریز، اعم از پوشش، فرهنگ، اغذیه و شیوه‌های زندگیِ اقلیمی و اختصاصی شهر تبریز)
بخش ب: فرش تبریز (عکاسی مستند و صرفاً رنگی از همه‌ی موارد مرتبط با فرش تبریز – از فرآیند تولید تا فروش)
بخش ویژه: پروژه های عمرانی شهرداری، زیبایی‌ها، جاذبه های گردشگری و معماری شهر در چشم انداز تبریز 2018 (عکاسی مستند و صرفاً رنگی از پروژه های عمرانی شهرداری، پل ها، برج ها، نمادها و جاذبه‌های گردشگری، مجتمع های فرهنگی و تفریحی مدرن، اماکن مذهبی، تاریخی، مترو، نماهای داخلی و بیرونی مساجد، تکایا، زیارتگاه‌ها، خانه‌های قدیمی، بناهای تاریخی، معاصر و مدرن، اقدامات و دست‌آوردهای اخیر شهرداری، مفاخر تبریز و آذربایجان، تفرجگاه عون بن علی)
بخش تلفن همراه: عکاسی [رنگی و سیاه و سفید] از همه‌ی موارد مرتبط با چهره ی شهر تبریز

لازم به توضیح است شورای سیاست گذاری هفتمین دوره این جشنواره عبارت بودند از:

حمید قندریز، میرعباس آل‌یاسین، محمدرضا امتنانی، محمدعلی جدیدالاسلام، حسین جاودانی، رسول روفه گر، رضا شهیری، مهدی تهرانچی، سروش خیری، رحمان قبه‌زرین، مقصود سامع سردرودی، کریم زینتی، یوسف جاودانی، فرهاد طالبی چایچی، نادر فارغی، حسن وحدانی، کریم متقی
هیأت ارزیابی آثار در بخش های «ویژه» و «ب»: اسماعیل عباسی، کریم ملک مدنی، عباس کوثری، دکتر مهدی مقیم نژاد، کریم متقی
هیأت ارزیابی آثار در بخش های«الف» و «تلفن همراه»: محسن بایرام‌نژاد، سعید فرجی، مهران مافی بردبار
مدرس کارگاه: دکتر محمد ستاری

 

آثار بخش ویژه:

آثار بخش تلفن همراه:

آثار بخش چهره شهر:

آثار بخش فرش تبریز:

نظرات (1)

  • سید ایمان میری

    |

    مجموعا آنچه در قالب ماحصل برگزاری و داوری آثار عرضه شده است دارای تعادل مفهومی، هنری و محتوایی فراخوری نیست. بنظرم ارزش برخی آثار نسبت به سایرین بسی والاتر است و برخی آثار تاثیری در ذهن مخاطب آشنا به مفهوم یا عام ندارند. چندین بار تصاویر را با نگاه های مختلف دیدم و تلاش کردم هر کادر را در فرم خاص آن مشاهده کنم ولی بواقع مزیتی نیافتم. البته نه آگاه به این جشنواره و نه ماهیت آن نبودم ولی با رویت اسامی معتبر در هیات ارزیابی و داوری، حتما برهان هایی برای انتخاب تک تک آثار وجود داشته است. بهر ترتیب خسته نباشید عرض می کنم خدمت همه عوامل برگزاری و مجریان و آرزوی موفقیت بیشتر این جشنواره را در پیشگاهشان عرضه می نمایم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید