همزمان با نمایشگاه ، کتاب عکس « اربعین » رونمایی می شود

همزمان با نمایشگاه عکس های منتخب سعید محمودی ازناوه ، کتاب عکس « اربعین » این عکاس در روز جمعه 7 آبان ماه رونمایی می شود.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، در این مراسم که با دعوت از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و همچنین عکاسان همراه خواهد بود بیست و سومین اثر تالیفاتی سعید محمودی ازناوه با عنوان « اربعین » مورد معرفی و رونمایی قرار خواهد گرفت.
کتاب عکس « اربعین » محمودی ازناوه سعید محمودی ازناوه متولد دی ماه سال 1346 در شهر تهران است. ایشان با نزدیک به سه دهه تجربه عکاسی در زمینه میراث فرهنگی و اماکن  و ابنیه تاریخی ، نمادهایی از فرهنگ ایرانی-اسلامی را به صورت عکس رسانده است و در آخرین تالیف تصویری خود در کتاب عکس « اربعین » نماهایی از پیاده روی نجف تا کربلا که سنتی مرسوم در بین مسلمانان است را به نمایش گذاشته است.

محمودی ازناوه در توضیح انگیزه پرداختن به این کتاب آورده است: اربعين حسينی ، نماد اعتقاد اصيل به سنّت كهن شيعيان علی (ع) است و بزرگداشت جانفشانی رادمردان كربلا و يادآور حماسه ی شيرزنان دشت نينواست و درروزگار ما ، اربعين؛ نماد وفاق ، مهرورزی ، همدلی و صلح طلبی امت اسلامی و تمامی آزادگان عالم است كه گرداگرد مشعل هدايت حسين بن علی (ع) اجتماع كرده اند.
پيشگفتار كتاب نوشته دكتر « سيدحسين نصر » و متن آن توسط « سيدمحمد سادات اخوی » به نگارش در آمده است. كتاب عکس « اربعین » با ١٦٠ قطعه عكس از مراسم راه پيمایی زيارت اربعين توسط ناشرين « نگار » و « امام رئوف » منتشر شده است.

سعید محمودی ازناوه طی سه سال سفر پیاپی از سال 1392 تا 1394 عکاسی از مسیرهای مختلف راهپیمایی به سمت شهر کربلا را انجام داده و عکس های این کتاب بر اساس حضور اقوام مختلف در سنین مختلف و با نگاه به جامعیت این مراسم دینی مسلمانان ، عکاسی و انتخاب شده است.
مراسم رونمایی كتاب عکس اربعين همزمان با افتتاح نمایشگاه عکس اربعین روز جمعه هفتم آبان ماه 1395 از ساعت 18:30 تا 20:30 در موزه امام علی (ع) برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند تا پایان روز 30 آبان ماه(اربعین حسینی) از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند.
موزه امام علی(ع) در تهران ، خيابان اسفنديار (تقاطع بزرگراه نيايش و خيابان ولی عصر) واقع شده است.
حضور در این مراسم برای سایر عکاسان و علاقمندان آزاد اعلام شده است.
مشروح گزارش مراسم رونمایی و معرفی کامل مشخصات کتاب عکس اربعین ، به محض دریافت کتاب به اطلاع خواهد رسید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید