«وان پیکس» و «گل‌های جاویدان» برگزار می‌شوند

«وان پیکس» و «گل‌های جاویدان» برگزار می‌شوند

منبع: خبرگزاری ایسنا –

 

1451401003134_1pix4-poster.jpg

نمایشگاه‌های عکس «وان پیکس» و «گل های جاویدان» 11 دی‌ماه در نگارخانه‌های «پاییز»، «زمستان» و استاد «میرمیران» خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهند شد.

به گزارش ایسنا، چهارمین نمایشگاه گروهی عکس سایت وان‌ پیکس «1pix» توسط کلوپ عکس ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ عکاس در دو بخش عکاسی آزاد و موبایل به شیوه‌ای کاملا متفاوت از دیگر نمایشگاه‌های مرسوم روی دیوارهای خانه هنرمندان ایران می‌رود.

آرش حمیدی، مدیر 1pix و برگزارکننده این نمایشگاه، برگزاری چهارمین دوره این نمایشگاه به شیوه‌ای کاملا متفاوت را از جمله نکات کلیدی این نمایشگاه برشمرده است. عکس‌های نمایشگاه، منتخبی از حدود دوهزار عکس راه‌یافته در سال گذشته به گالری سایت خواهد بود که از میان عکس‌های ارسالی بیش از 20 هزار عضو سایت برگزیده شده‌اند.

ساعد نیک‌ذات، مهدی مقیم‌نژاد، پیمان هوشمندزاده، حسن غفاری، مهدی وثوق‌نیا، مجید سعیدی، کوروش ادیم، مریم زندی، افشین بختیار، نصرالله کسراییان، اسماعیل عباسی، کیارنگ علایی، اسعد نقشبندی، کریم متقی، محمد ستاری، سیف‌الله صمدیان، افشین شاهرودی، فخرالدین فخرالدینی، شادی قدیریان و مسعود زنده‌روح کرمانی داوران دوره‌های گذشته سایت این نمایشگاه بوده‌اند.

نمایشگاه عکس «گل‌های جاویدان»

در این روز همچنین نمایشگاه عکس دیگری با عنوان «گل‌های جاویدان» شامل عکس‌های محمد خداداداش در نگارخانه استاد «میرمیران» آغاز به کار خواهد کرد.

این نمایشگاه از 35 اثر در ابعاد 50 در 50 سانتی‌متر شامل عکس پرتره هنرمندان موسیقی تشکیل شده است که قسمتی از یک مجموعه بزرگ عکس در این حوزه به حساب می‌آید. در این نمایشگاه پرتره هنرمندانی در حوزه‌های مختلفی از موسیقی مانند نوازنده، آهنگساز، رهبر ارکستر و محقق موسیقی به‌نمایش گذاشته می‌شود.

این پروژه که شامل هنرمندان موسیقی سنتی، کلاسیک و بومی ایران می‌شود از سال 1379 تا 1383 به‌صورت مستمر عکاسی شده و همچنان ادامه دارد.

خداداداش متولد سال 1350 در تهران، کارشناس عکاسی و عضو انجمن سینمای جوان است و از سال 1367 شروع به عکاسی کرده است. او تاکنون عکس‌هایی از حدود 200 هنرمند پیشکسوت در عرصه هنر ایران، اعم از هنرمندان موسیقی، ادبیات، نقاشی، خط و … را به ثبت رسانده است.

خداداداش پیش از این، نمایشگاه‌های بسیاری را با عناوینی مانند «هنرمندان موسیقی»، «هنرمندان بومی موسیقی»، «رقص‌های آیینی و هنرمندان بومی»، «رقص‌های آیینی خراسان» و … برگزار کرده است.

با افتتاح این دو نمایشگاه عکس، چهره‌های شاخص هنر عکاسی و موسیقی ایرانی از طریق داوری در نمایشگاه «وان پیکس» و پرتره‌های‌شان در نمایشگاه «گل‌های جاویدان» مهمان خانه هنرمندان ایران خواهند شد.

این نمایشگاه‌ها تا 15 دی‌ماه ادامه خواهند داشت و علاقه‌مندان برای دیدن آثار می‌توانند هر روز از ساعت 13 تا 20 به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید