ورکانه

POSTER-flatتوضیح نمایشگاه

35 قطعه عکس
[ نگاتيو سياه و سفيد ]
 
 
ورکانه يکي از روستاهاي استان همدان مي باشد ، که در دامنه شمالي کوهستان الوند قرار گرفته است .فاصله اين روستا از شهر همدان 23 کيلومتر و جمعيت آن بالغ بر يکهزارو پانصد نفر مي باشد.
معماري يکپارچه سنگي و خانه هاي پله اي ، وجود بيشه زارها ، درختان تنومند گردو، باغات ميوه و فراواني انواع گياهان طبيعي و دارويي ، چشم اندازهاي زيبايي از اين روستا را بوجود آورده است که چشم هر بيننده را مبهوت مي کند. عمده ترين راههاي کسب معيشت مردم اين ديار ، زراعت ، باغداري و دامپروري است .
طولاني بودن فصل سرما ، نبود امکانات آموزشي کافي و برخي عوامل ديگر موجب مهاجرتهاي دائمي يا فصلي اهالي اين روستا ست . اما آنانکه مانده اند با روح بلند و اميد به آينده شعله حيات را در اين روستا زنده نگه داشته اند.
خانه قديمي اربابي و اسطبل پرورش اسب در جنوب و جنوب غربي ده ، دو اثر واجد ارزشي است که حکايتهاي ناگفته از رنجهاي مردم اين منطقه دارد.
ورکانه مهد پرورش يکي از دانشمندان نامي است که آوازه او نه در ايران بلکه در سراسر جهان طنين افکنده . پروفسور” توفيق موسيوند” فوق تخصص جراحي قلب و استاد پزشکي فضايي دانشگاه اوتاواي کانادا و مخترع نخستين قلب تمام مصنوعي کنترل از راه دور مي باشد.
اکنون ورکانه بخشي از ميراث فرهنگي کشور به حساب مي آيد که معماري آن نمايانگر توانمندي مردم اين سامان در انطباق زندگي انسان باشرايط طبيعي است.
دیدگاهتان را بنویسید