پانزدهمین تور عکاسی چیلیک در خوانسار برگزار شد

جوانان عکاس و علاقمندان به موضوع های زیست محیطی و معماری، در قالب پانزدهمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” همزمان با اولین دقایق بامدادی پنجشنبه 23 اردی بهشت ماه سال جاری از مقابل دفتر این پایگاه، به قصد دیدار و عکاسی از این شهر یگانه در فرهنگ و فقه و تاریخ، عازم شهرستان خوانسار شدند.

این سفر میزبان بیش از چهل نفر از علاقمندان به شرکت در تورهای عکاسی بود تا مطابق برنامه، ضمن دریافت بسته فرهنگی و بروشور حاوی اطلاعات از منطقه خوانسار به منظور اشراف هر چه بیشتر عکاسان گروه بر موضوع، همزمان با نور صبحگاهی در قالب حرکتی گروهی از مقاصد مشخص همچون: دشت لاله های واژگون گلستانکوه واقع در 15 کیلومتری خوانسار، کوچه باغ های محله، خانه حبیبی ها، بوستان و آب نمای سرچشمه، بقعه باباپیر و … عکاسی کنند.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی،  سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

از این رو سایر همسفران با ارایه عکس های منتخب خود از مقاصد این تورها می کوشند تا شرایطی شایسته برای تدوین مجموعه ای تصویری و هدفمند از علم و هنر عکاسی را دامن بزنند.

خوانسار در 150 کیلومتری شمال غرب اصفهان، در همسایگی شهرستان گلپایگان قرار دارد و با وجود اهالی میهمان نواز، مومن و فرهنگ دوست، از موقعیتی کوهپایه ای برخوردار و دارای ابنیه تاریخی، گذرگاه های سنتی، طبیعتی ناب و خیابان هایی مصفا است که هرساله، اهالی فرهنگ و هنر به ویژه عکاسان را میزبانی می کند.

” پایگاه عکس چیلیک ” ضمن تشکر از حضور و همکاری استاد محمد منصوری، اسامی همسفران پانزدهمین تور عکاسی چیلیک را به مقصد شهرستان خوانسار، به این ترتیب اعلام می نماید:
آزاده افشار، مرضیه امامی، ریحانه اناری، ابراهیم باقرلو، پرنیا پاوپر، مریم پهلوان، علی توفیقی، سیامک جعفری، حامد حسین پور، نیما خالدی کیا، سیداسماعیل حسینی، مریم حسینی تهرانی، سیدمحمدمهدی حسینی، محمدرضا خرازی، مهدی خواجه، شراره رضایی، محمد رضایی، ابراهیم رامه، آرزو رمضانی، حمید زرتابی، مهدی زنجانی، فاطمه زرکوب، مهدی سروری، لیلا صادق زاده، محمد صادقی، محمدرضا صانعی، سارا طاهرمقدس، سعید فروغی، مهدی رامه، ایلیا فاضل اشرفی، محسن فتاحی، مریم قربانی، مریم سادات کاشانی زاده، مهدی کمیلی، الهام گازری، آزاده گلابگیران، حسین مال امیر،  منیر مدهوش، آرین مطلبی، مهسا مرسی، مهدی منتصری، منصور ناطقی، ربابه نیازخانی، پریسا وظیفه دوست، سمیه هاشمی، ریحانه هاشمی، سهیل یعقوبی.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی این پایگاه در مسیر بازگشت به تهران بنا به رای حاضرین در سفر، به چند تن از همسفران منتخب، هدایایی چون: چندین جلد کتاب عکس، لوح فشرده و … تقدیم گردید و همسفران در آخرین ساعت شامگاهی روز پنجشنبه به مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران رسیدند.
از دیگر برنامه های آینده تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” سفر به: منطقه زنجان، یوش، شیرگاه، یزد، منطقه ماسال و … می باشد.

 


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید