نمایشگاه « پایتخت » در خانه ی هنرمندان ایران

نمایشگاهی از آثار عکاسی سیدحسین موسوی فراز با عنوان « پایتخت » در نگارخانه بهار خانه ی هنرمندان ایران در حال برگزاری است .
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 13 قطعه عکس سیاه سفید در اندازه 100 در 80 سانتیمتر دستاورد نگاه متمرکز عکاس به موضوع فردگرایی ، تنهایی و انزوای انسان شهرنشین در تهران به نمایش گذاشته شده است .
موسوی فراز در قاب ابتدای نمایشگاه عکس « پایتخت » عکاس آورده است : « تهران از 200 سال پیش که پایتخت ایران شد ، تغییر و تحولات چشمگیری را از حیث مناسبات اجتماعی تجربه کرده است . تا پیش از سال‌های 50 میلادی مناسبات سنتی و بعضی اوقات قبیله‌ای بر روابط مردم تهران حکم‌فرما بود . در سال‌های ابتدایی دهه 70 اولین جرقه‌های ارتباط میان مردم تهران با دنیای مدرن از طریق مدرنیزاسیون حاکمیتی و برنامه‌های فرهنگی دولتی خورد.
از نظر من امروز جمعیت 12 میلیونی تهران تک‌تک افراد تنها هستند ، گرچه به ظاهر یک جامعه 12 میلیونی را تشکیل می‌دهند ، توان ارتباط با دیگران را از دست دادند و همچون روح‌های سرگردان در خیابان پرسه می‌زنند . همواره عجله دارند و هیچ‌وقت و حوصله‌ای برای دیگران ندارند .»

سیدحسین موسوی‌فراز متولد سال 1364 و دانش‌آموخته رشته حقوق است و نزدیک به هشت سال تجربه عکاسی خبری و تبلیغاتی را در شرح سوابق اجرایی و هنری خود دارد . موسوی فراز با وجود اینکه با برگزاری نمایشگاه عکس « پایتخت » نخستین نمایشگاه انفرادی خود را می گذراند تابحال در سه عنوان نمایشگاه گروهی از عکاسان نیز صاحب اثر بوده است .

در تولید این عکس ها همگی به عمد از نوعی فیلتر محوکننده در خلق‌شان بهره‌ برده شده و این هاله ی مبهم در کنار مفاهیم و موضوعات مورد نظر عکاس ، یادآور خاکستری بودن شهر تهران از مناظر معماری و آلودگی هوا نیز هستند .

علاقه مندان می توانند تا پایان روز یکشنبه یکم آذرماه همه روزه در طول هفته از این نمایشگاه دیدن کنند .
نگارخانه بهار در تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان ایرانشهر ، خیابان موسوی شمالی ، باغ هنر ، خانه ی هنرمندان ایران واقع شده است .منبع: پایگاه عکس چیلیک
دیدگاهتان را بنویسید