پرترهٔ هنرمندان موسیقی به دیوار خانهٔ هنرمندان آویخته می شود

پرترهٔ هنرمندان موسیقی به دیوار خانهٔ هنرمندان آویخته می شود

منبع: ایرنا –

 

با افتتاح نمایشگاه عکس «گل های جاویدان»؛

پرترهٔ هنرمندان موسیقی به دیوار خانهٔ هنرمندان آویخته می شود

تهران- ایرنا- نمایشگاه های عکس «وان پیکس» و «گل های جاویدان»، عصر جمعه 11 دی، در نگارخانه های «پاییز»، «زمستان» و استاد «میرمیران» خانهٔ هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی خانهٔ هنرمندان ایران، نمایشگاه عکس «گل های جاویدان»، شامل عکس های محمد خداداداش، در نگارخانهٔ استاد «میرمیران» آغاز به کار خواهد کرد.
این نمایشگاه از 35 عکس پرترهٔ هنرمندان موسیقی، در اندازهٔ 50 در50 سانتیمتر تشکیل شده که قسمتی از مجموعهٔ عکس بزرگی است در این حوزه. در این نمایشگاه پرترهٔ هنرمندانی در حوزه های مختلفی از موسیقی مانند نوازنده، آهنگساز، رهبر ارکستر و محقق موسیقی به نمایش گذاشته می شود.
این پروژه که شامل هنرمندان موسیقی سنتی، کلاسیک و محلی ایران می شود، از سال 1379 تا 1383 به صورت مستمر عکاسی شده و همچنان ادامه دارد.
خداداداش، متولد سال 1350 در تهران، کارشناس عکاسی و عضو انجمن سینمای جوان است و از سال 1367 شروع به عکاسی کرده است. او تاکنون عکس هایی از حدود 200 هنرمند پیشکسوت در عرصهٔ هنر ایران، اعم از هنرمندان موسیقی، ادبیات، نقاشی، خط و … را به ثبت رسانده است.
محمد خداداداش، پیش از این نمایشگاه های بسیاری با نام هایی مانند «هنرمندان موسیقی»، «هنرمندان بومی موسیقی»، «رقص های آیینی و هنرمندان بومی»، «رقص های آیینی خراسان» و … برگزار کرده است.

** چهارمین نمایشگاه عکس «1pix»
در این روز همچنین چهارمین نمایشگاه گروهی عکس سایت وان پیکس(1pix)، به همت کلوپ عکس ایران برگزار میشود.
در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ عکاس، در دو بخش عکاسی آزاد و موبایل، به شیوه یی کاملاً متفاوت از دیگر نمایشگاه های مرسوم، روی دیوارهای خانهٔ هنرمندان ایران می رود.
آرش حمیدی، مدیر 1pix و برگزارکنندهٔ این نمایشگاه، برگزاری چهارمین دورهٔ این نمایشگاه به شیوه ای کاملاً متفاوت را از جمله نکته های کلیدی این نمایشگاه برشمرده است. عکس های نمایشگاه، منتخبی از حدود 2 هزار عکس راه یافته در سال گذشته به گالری سایت است که از میان عکس های ارسالی بیش از 20 هزار عضو سایت، برگزیده شده .
ساعد نیک ذات، مهدی مقیم نژاد، پیمان هوشمندزاده، حسن غفاری، مهدی وثوق نیا، مجید سعیدی، کوروش ادیم، مریم زندی، افشین بختیار، نصرالله کسراییان، اسماعیل عباسی، کیارنگ علایی، اسعد نقشبندی، کریم متقی، محمد ستاری، سیف الله صمدیان، افشین شاهرودی، فخرالدین فخرالدینی، شادی قدیریان و مسعود زنده روح کرمانی داوران دوره های گذشتهٔ سایت این نمایشگاه بوده اند.
با گشایش این دو نمایشگاه عکس، چهره های شاخص هنر عکاسی و موسیقی ایرانی از طریق داوری در نمایشگاه «وان پیکس» و با نمایش پرتره هایشان در نمایشگاه «گل های جاویدان»، میهمان خانهٔ هنرمندان ایران خواهند شد.
این نمایشگاه ها تا 15 دی ادامه خواهد داشت و علاقه مندان برای دیدن آثار می توانند همه روزه از ساعت 13 تا 20 به نشانی خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر خانهٔ هنرمندان ایران مراجعه کنند.
فراهنگ**3067**1449

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید