1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. پرتره‌هایی از آخرین نسل معدنچیان اسپانیا
پرتره‌هایی از آخرین نسل معدنچیان اسپانیا

منبع: خبرگزاری ایلنا –


 پرتره‌هایی از آخرین نسل معدنچیان اسپانیا

عکس‌های “پیر گونارد” از معدنچیان اسپانیایی منتشر شد. این عکاس برای درک شرایط زندگی کارگران با آنها وارد تونل‌های مخوب شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از گاردین؛ “پیر گونارد” عکاسی است که ۵ سال اخیر زندگی‌اش را صرف عکاسی از آخرین نسل کارگران معدن زغال سنگ اسپانیا کرده است. پیشه‌ای که در سال‌های اخیر در معرض انقراض قرار گرفته است.

این عکاس می‌گوید: کارگران معدن به من بار‌ها گفته‌اند که کار در معدن یکی از سخت‌ترین کار‌های موجود است و هرگز نمی‌خواهند که فرزندان‌شان پیشه آن‌ها را دنبال کنند. با این وجود آن‌ها دوست ندارند این صنعت به پایان برسد چرا که معتقدند آن‌ها نیز با پایان این صنعت بیکار می‌شوند.

“گونارد” برای درک شرایط زندگی این کارگران با آن‌ها وارد تونل‌های تاریک که گاهی تا عمق ۲.۳۰۰ فیت زیر زمین می‌رسید؛ همراه می‌شد.

او درباره عکس‌هایش می‌گوید هدفش از این کار نشان دادن بازخورد‌های کار ‌کارگران در صورت‌هایشان بوده است. لذا این عکس‌ها در شرایطی گرفته شده‌ که از کارگران خواسته شده صورت‌هایشان را به بهترین نحو ممکن بشویند سپس در برابر دوربین قرار گیرند.

سه سال پیش دولت اسپانیا اعلام کرد یارانه‌های دولتی برای کارگران قطع می‌شود. تظاهرات و اعتصاب هزاران معدنچی اسپانیایی در مادرید و همراهی بیش از ۱۰.۰۰۰ نفر از مردم اسپانیا در این تظاهرات باعث ایجاد درگیری خونین میان‌ پلیس و تظاهرکنندگان شد. در نهایت نخست‌وزیر اسپانیا به درخواست‌های آن‌ها بی‌توجهی‌ کرد و این واقعه، صنعت معدن اسپانیا که در سال ۱۹۹۰‌میلادی بیش از ۴۰.۰۰۰ نفر را در مجموعه خود داشت؛ به کمتر از ۴.۰۰۰ معدنچی مشغول به کار کاهش داد.

با وجود شرایط موجود در اسپانیا و لغو یارانه‌ها برای کارگران انتظار می‌رود تمامی معادن تا سال ۲۰۱۸‌ در این کشور بسته شوند.

پیشین
مسؤول برگزاری نمایشگاه « عین عاشورا »: از خرافه‌ها در سوگواری عکس نمی‌گیریم
پسین
بازمانده‌های واقعه هیروشیما به سبک لباس

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست