«چشم آسمان» به مناظر ایران روشن شد

«چشم آسمان» به مناظر ایران روشن شد

کتاب عکس‌نوشته‌های یونس کلاهدوز به نام «چشم آسمان» توسط نشر تحریر خیال منتشر شد.

خبرگزاری فارس: «چشم آسمان» به مناظر ایران روشن شد
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب عکس نوشته‌های یونس کلاهدوز به نام  «چشم آسمان» توسط نشر تحریر خیال منتشر شد.

 

این کتاب شامل عکس های هوایی از مناظر ایران با شعرهایی از مولف که دل نوشته‌های وی روی تصاویر است به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی و به چاپ رسیده است.

این کتاب در قطع خشتی و 60 صفحه تمام رنگی با تیراژ 1000 عدد توسط نشر «تحریر خیال» منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. ویژگی عکس‌های هوایی این کتاب انتزاعی بودن، تاکید بر فرم و جزئیات تصاویر می باشد که کمتر در عکس های هوایی عکاسان ایرانی دیده شده است.

یونس کلاهدوز استاد خلبانی است که سالهای زیادی را برای ثبت این لحظه ها تلاش نموده و در مقدمه کتاب  می نویسد این کتاب نگاهی است از آسمان به زمین و زندگی، فارغ از قواعد معمول عکاسی، با توجه به جزئیات تصاویر، برخلاف آنچه در عکس های هوایی ایران رایج است. این کتاب عکس نوشته هایی است در لحظه های منحصر بفرد و شوق انتقال این احساس و نگاه به مخاطبان می باشد.

لازم به ذکر است پیش از این عکاس سوئیسی به نام گئورگ گریستر با شباهتهایی به لحاظ سبک عکاسی ایران را  از آسمان به تصویر کشیده بود که نمایشگاهی را نیز با عنوان «بهشت گمشده بر فراز ایران» را به نمایش درآورد.

قیمت پشت جلد این کتاب 20 هزار تومان است.

انتهای پیام/و


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید