کارگاه آموزشی عکاسی مستند در همدان

کارگاه آموزشی عکاسی مستند در همدان

کارگاه آموزشی ” مجید ناگهی ” با موضوع عکاسی مستند روز گذشته یکشنبه 18 مردادماه در همدان برگزار شد.
در این کارگاه نظری که با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و همکاری شهرداری همدان در سالن عین القضات همدانی برگزار شد، مجید ناگهی ابتدا به تعریف عکاسی مستند اشاره ای کرد و در ادامه با بیان و تشریح یک عکس مستند، به ده نکته کلیدی برای برخورداری از نگاه مستند و عکاس مستند شدن اشاره کرد.
در این برنامه که در دو نوبت زمان بندی صبح و عصر برگزار شد، ایشان با نمایش آثار عکاسان مطرح جهان در شاخه مستند، به گفت وگو درباره شاخص ها و سندیت های موجود در عکس ها پرداخت.
از دیگر بخش های این نشست نمایش مجموعه عکس ” مقاومت” به عنوان یکی از پروژه های عکاسی مجید ناگهی پرداخته شد و پس از طرح پرسش و ارایه پاسخ، کس گروهی حاضرین با این عکاس با تجربه پایان بخش این برنامه شد.

” مجید ناگهی ” متولد اردی بهشت ماه سال 1349 و دانش آموخته کارشناسی علوم ارتباطات است و بیش از دو دهه است که در زمینه عکاسی مستند، به موضوع های گوناگونی پرداخته و عکاسی کرده است. از پروژه های شاخص این عکاس می توان به موضوع های: ایران شناسی، حج ابراهیمی، انسان از نگاه 4، و چاپ کتاب عکس “تهران” اشاره کرد.
در این نشست آموزشی علاقه مندان و جوانان عکاس فعالی در حوزه عکاسی مستند حضور یافته و در بخش پایانی جلسه پرسش های خود را در این زمینه از مجید ناگهی مطرح کردند.

مدیر برگزاری این نشست ناصر افراسیابی از عکاسان شناخته شده در عرصه جنگ تحمیلی و مسئولیت این جلسه برعهدۀ لیلا یوسفی از عکاسان استان همدان بوده است.
گزارش کامل این نشست در صورت دریافت، منتشر خواهد شد.
عکس ها از آقایان: مصطفی شیرمحمدی و مهدی شریفی

 

منبع: پایگاه عکس چیلیک


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید