1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کارگاه تخصصی عکاسی مستند اجتماعی در نیشابور
کارگاه تخصصی عکاسی مستند اجتماعی در نیشابور

کارگاه تخصصی عکاسی مستند اجتماعی با حضور عبدالله حیدری از روز یکشنبه تا ۲۷ اَمردادماه جاری توسط موسسه فرهنگی هنری پیشگامان در حال برگزاری است.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، این کارگاه به شکل عملی و تئوریک به منظور بالا بردن توانایی دیداری و ارتباطی از طریق عکاسی طراحی و برنامه ریزی شده است. در طی این کارگاه ها عکاسان ضمن آشنا شدن با مسائل روز جهانِ عکاسی در روند کارگاه، با مراحل پیش تولید یک پروژه بلند مدت، هر یک موضوعی را بعد از اتمام کارگاه آغاز و عکاسی خواهند کرد.

عبدالله حیدری متولد ۱۳۶۴، دبیر بخش مستند و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) است. وی پیش از این به عنوان یکی از دوازده عکاس منتخب زیر۳۲ سال جهان در بیست و سومین دوره مسترکلاس سالیانه بنیاد ورلدپرس فوتو در آمستردام هلند انتخاب شد و نیز موفق به دریافت جایزه مستند اجتماعی «شید» ۲۰۱۳، عنوان عکاس شایسته تقدیر در مسابقه عکس سال یونیسف ۲۰۱۴ آلمان، تقدیر ویژه داوران در فستیوال عکس مطبوعات جهان روزهای ژاپن ۲۰۱۵ و حضور در هشتمین نمایشگاه دوسالانه چوبی ملا بنگلادش، نفر نخست و برنده جایزه بزرگ مسابقه جهانی عکس FIPCOM با همکاری مجله نشنال جغرافی و خبرگزاری فرانسه ۲۰۱۴، حضور در فستیوال و نمایشگاه دو سالانه عکس دهلی نو،‌ حضور در فستیوال و نمایشگاه عکس آلفرد فرید ۲۰۱۶، چهارمین نمایشگاه دوسالانه عکس لومیکس آلمان ۲۰۱۴ و یازدهمین جشنواره عکس Angkor کامبوج ۲۰۱۵ نیز شده است.
در طول طرح درخواست ثبت نام در این کارگاه تعداد ۱۰ نفر از متقاضیان در نیشابور توسط این عکاس انتخاب شدند. این ۱۰ نفر در طی این ۶ روز، مباحث تعریف شده را در حوزه عکاسی مستند اجتماعی در کارگاه های نظری و عملی فرا خواهند گرفت.

خبر: مرتضی امین الرعایایی

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه عکس «سعید فلاح فر» با عنوان «جایی که هیچ ع/کس نیست»
پسین
نمایشگاه عکس «وحشی زیبا» در نگارخانه سهراب کاشان

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست