کارگاه عکاسی طبیعت در دامن طبیعت برگزار شد

کارگاه آموزش عکاسی طبیعت با حضور تنی چند از هنرجویان و دانشجویان علاقه مند به عکاسی ، روز گذشته – جمعه – 10 اردی بهشت ماه جاری در دل طبیعت استان مازندران برگزار شد.
کارگاه عکاسی طبیعت در طبیعت مازندران برگزار شد  به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، با حضور تنی چند از عکاسان علاقه مند به موضوع طبیعت ، روز گذشته سفری آموزشی در قالب کارگاه عکاسی طبیعت در محدوده جنگل و فضای سبز و آبشار شهرستان سوادکوه واقع در استان مازندران برگزار شد.

 

در این سفر که با همت و همراهی دانشجویان و علاقه مندان برپا شد 17 نفر از علاقه مندان پس از طی دوره آموزش نظری ، با مدیریت و راهبری وحید قلی بیگیان ، با اصول حضور و قواعد احترام به طبیعت و اصل رعایت مسائل زیست محیطی در موقعیت هدف حاضر شدند و پس از دریافت راهنمایی های لازم و آشنایی با نحوه فعالیت و کار در عکاسی طبیعت ، به عکاسی از آبشار و چشم انداز های بی نظیر و بدیع منطقه جنگل مشغول شدند.

اسامی عکاسان علاقه مند حاضر در این سفر گروهی به این ترتیب معرفی شده است : وحید قلی بیگیان ، الهه علیرضالو ، طاهره حیدری ، ریحانه خداویسی ، فاطمه کلانتری ، رزیتا بهروان ، روزبه ساعتی ، نرگس بختیاری ، نسرین بختیاری ، فاطمه احمدیان مقدم ، علی رضا عبدالهی ، سروش رحمانی ، صدیقه قاضی نظام ، صبرا محمدنژاد ، الهه خداویسی ، پویا زعفرانی ، سعید علیپور و مهدی سروری .

کارگاه عکاسی طبیعت در طبیعت مازندران برگزار شدلازم به ذکر است این کارگاه آموزشی عکاسی با حضور هنرجویان دفتر انجمن سینمای جوان در تهران برگزار شد و مسئولیت آموزش و پشتیبانی های عکاسی را در این سفر عکاسی « مهدی سروری » برعهده داشته است.

همزمان با آخرین دقایق حضور در موقعیت این کارگاه عکاسی ، عکاسان در حرکتی نمادین و به رسم احترام به طبیعت ، نسبت به پاکسازی منطقه اقدام کردند و زباله های رها شده توسط گردشگران خاطی را در  کیسه هایی زباله جمع آوری و به سطل های شهری منتقل کردند .
در این سفر عکاسی نکاتی آموزشی پیرامون ابزار و تجهیزات و همچنین تکنیک هایی برای ثبت هرچه زیباتر جلوه هایی از نور و رنگ و حرکت در دامان طبیعت در حین و انجام عکاسی با همسفران و عکاسان در میان گذاشته شد.
در پایان این کارگاه آموزش عکاسی طبیعت با رای و نظر همسفران مقرر شد تا در قالب نشستی بهترین آثار عکاسان مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفته و موفق ترین نگاه های به دست آمده معرفی و منتشر شوند.
همسفران در آخرین ساعات روز جمعه 10 اردی بهشت ماه به نقطه آغاز حرکت از تهران بازگشتند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید