کارگاه های عکاسی «قوم نگار» برگزار می شود

کارگاه های عکاسی «قوم نگار» برگزار می شود

منبع: خبرگزاری مهر –

 

شیراز- کارگاه های عکاسی قوم نگارانه با حضور حسن غفاری و کمال محمدی زاده یازدهم و دوازدهم اسفند جاری در دانشکده هنر و معماری برگزار می شود.

1994879
به گزارش خبرنگار مهر، در این کارگاه ها که همراه با سخنرانی حسن غفاری، عکاس قوم نگار با تاکید بر عشایر و کمال محمدی زاده که از اقوام سرخ پوست کانادا عکاسی کرده، بهمن فیزابی، مدیر گروه رشته ارتباط تصویری، گرافیک و نقاشی در خصوص در پیوند با رابطه میان عناصر و فرم های مشترک بین زندگی عشایر و سرخ پوستان به سخنرانی می پردازد.

صبح دوازدهم اسفند نیز با حضور دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز کارگاهی در این باره برگزار می شود.

در ادامه این کارگاه ها، نشست هایی در نگارخانه وصال شیراز با موضوع مستندنگاری برگزار می شود.

همچنین در پیوند با این برنامه ها، کمال محمدی زاده کارگاهی در ارتباط با عکاسی قوم سرخ پوست سرزمین کانادا در کرمان برگزار می کند و در ادامه نشستی دوروزه در شهر یزد برگزار خواهد شد.

این در حالیست که محمدی زاده نمایشگاه عکسی با عنوان ” پَووَو ” در نگارخانه وصال برپا کرده است.

نمایشگاه عکس «پَووَو» شامل فتوگرافی های این هنرمند تا ١٢ اسفند ۱۳۹۴در نگارخانه وصال شیراز ادامه دارد که نگاهی به رنگین پوستان که در مجاور سفید پوستان گذران زندگی می کنند، دارد.

این مجموعه عکس جزو پروژه های طولانی مدت عکاسی با ایجاد دوگانگی در ادامه حیات رنگین پوستان محسوب می شود و تلاش دارد تا بگوید؛ با اینکه سرخ پوستان از بومیان و ساکنین کانادا هستند، ولی باز دچارسردرگمی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید