1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب « عکاسی مقدماتی » اسماعیل عباسی منتشر شد
کتاب « عکاسی مقدماتی » اسماعیل عباسی منتشر شد

کتاب آموزشی« عکاسی مقدماتی » اسماعیل عباسی در انتشارات کتاب پرگار منتشر شد و به دفتر پایگاه کتاب عکس (KetabeAks.ir) رسید.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، این کتاب در هفت بخش: کاربردهای عکاسی، دوربین، عدسی، نوردهی، رنگ، فلاش و ترکیب بندی پرداخته است.

اسماعیل عباسی نویسنده کتاب عکاسی مقدماتی در پیشگفتار کتاب آورده است: « با تغییر فرایند عکاسی از فیلم به دیجیتال، دوربین هایی تولید شد که نسبت به دوره ی عکاسی فیلمی، از امکانات و تسهیلات بیشتر برخوردار بود. هر چند بسیاری از این امکانات کار عکاس را آسان کرداما در مواردی نه تنها گرهی از کار او نگشود بلکه به دلیل پیچیده تر شدن کار، غالبا موجب سردرگمی کاربر نیز شد. برخی از این امکانات، با هدف پیشی گرفتن در بازار رقابت جهانی به دوربین ها تحمیل شد. همین گستردگی و پیچیدگی تنظیم ها گاه عکاس را درگیر کرده و کار او را کند می کند. »
دفترچه راهنمای دوربین ها هم، که هر خریداری باید آن را با دقت بخواند، به هر دلیل مطالعه نمی شود. کتاب حاضر به خواننده کمک می کند تا با شناخت ابزارِ کارِ خود، نقش هر یک از آنها را در تولید عکس یاد بگیرد.
کتاب عکاسی مقدماتی کاربردی و آموزشی است، از این رو کوشیده ام از زیاده گویی پرهیز شود و لحن و بیانی ساده داشته باشد. برای روشن تر شدن موضوع نیز تا حد ممکن، از عکس استفاده کرده ام. این عکس ها یا از منابع گوناگون گردآوری شده اند یا خود آنها را ساخته ام.

در پشت جلد کتاب عکاسی مقدماتی به جهت ارایه اطلاعات جامع تر پیرامون مضمون و محتوای کتاب برای مخاطب درج شده است: عکاسی مقدماتی کتابی آموزشی است. مباحث طرح شده در کتاب عبارتند از: شاخه ها و کاربردهای عکاسی، دوربین عکاسی، عدسی، نورسنجی و نوردهی، رنگ در عکس، فلاش و ترکیب بندی. خواننده برای گرفتن عکس های دلخواه خود پس ازآشنایی با ابزار کار با دستور زبان عکاسی یعنی ترکیب بندی هم اشنا می شود. بیان کتاب ساده و. به دور از پیچیدگی های فنی است.

کتاب «عکاسی مقدماتی » به نگارش اسماعیل عباسی با موضوع: آموزش عکاسی با بیانی ساده به شماره شابک: ۲-۲-۹۷۱۳۶-۶۰۰-۹۷۸  در ۱۴۴ صفحه به سال ۱۳۹۶ در قطع وزیری، مدیر هنری و گرافیک مهدی وثوق نیا، مدیر تولید آرش کمالی، در انتشارات کتاب پرگار با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه چاپ و با قیمتی معادل ۲۸۰۰۰تومان منتشر شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار «پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.
جهت تهیه و سفارش این کتاب می توانید « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه گروهی عکس «٣٧ × ۳۷» در مشهد
پسین
نمایشگاه عکس « آهنگ زندگی » در نگارخانه آتشزاد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست