1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب عکس « ایران » آقاجری منتشر شد

کتاب عکس « ایران » آقاجری منتشر شد

کتاب عکس « ایران سرزمین شکوه و زیبایی ها » از نگاه عکاس ایران زمین علی اکبر آقاجری چاپ و منتشر شد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، کتاب عکس « ایران » سرزمین شکوه و زیبایی ها با چاپ نزدیک به ۳۰۰۰ قطعه عکس از جاذبه های گردشگری، سنتی و اصیل، باستانی و تاریخی، معماری کهن و مدرن، اقوام و ایلات ، روستایی و شهری، دستاورد ۴۵ سال (۱۳۵۰ تا ۱۳۹۵) ایرانگردی علی اکبر آقاجری به دفتر پایگاه تخصصی کتاب عکس رسید تا با معرفی جامع در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

کتاب عکس « ایران » آقاجری منتشر شدعلی اکبر آقاجری متولد تیرماه سال ۱۳۳۸ در آبادان و کارمند بازنشسته شرکت ملی نفت ایران است. نخستین تجربه های عکاسی ایشان در نوجوانی رقم خورد که به گفته عکاس ۱۲ سال داشت و با دوربین لوبیتل دو آغاز شد. شانزده ساله بود که با موتورسیکلت موضوع معماری و پوشش شهرنشینان را عکاسی کرد و از سال ۱۳۵۳ با عنوان کارآموز وارد شرکت ملی نفت ایران شد.
آقاجری با آغاز دوران جنگ عراق و ایران ، مهاجرت تحمیلی را تجربه کرد و با این حال دوربین عکاسی را زمین نگذاشت و در طی سالهای جنگ تحمیلی ، از حواشی دور و نزدیک و آسیب های ناشی از جنگ عکاسی کرد.
علاقه وی به ایران و ایران شناسی باعث شد تا در گذر زمان مجموعه آثاری را مصمم و پیگیر، با احوالی شگفت انگیز و روحی عاشق ، در حوزه عکاسی از ایران ثبت و ارایه نماید.
کتاب عکس « آبادان و خرمشهر » ۱۳۸۱، « هرمزگان » در سال ۱۳۸۳، « ایران زمین » در سال ۱۳۸۸ در کنار تعدادی مجموعه پوستر و کارت پستال چون: «آبادان» ۱۳۷۷، لرستان ۱۳۷۸، اصفهان ۱۳۷۸، شیراز شهر گل ۱۳۷۸، شیراز مهد تمدن ۱۳۷۹، از دیگر مجموعه تالیفات این عکاس ایرانی به شمار می رود.

در صفحات ابتدایی کتاب عکس « ایران » که چهارمین تالیف عکاس به شمار می رود به دیدگاه اشخاصی چون: فرزاد هاشمی، مهرداد امیرغیاثوند، رضا وثوقی، مجتبی گهستونی، سعید محمودی ازناوه، علی فرخ مهر، سیدضیاء سیف، اقبال معتضدی، امیرهمایون یزدانپور، علیرضا پاکدامن، علی پارسا پیرامون شخصیت عکاس و کیفیت نگاه ، عزم و اراده ایشان به هنر عکاسی و عشق ایشان نسبت به معرفی جاذبه های گردشگری ایران زمین پرداخته شده است.

کتاب عکس « ایران » سرزمین شکوه و زیبایی ها با قطع رحلی بزرگ(۲۴در۳۴س.م) به شماره شابک: ۵-۴۱۶۸-۰۴-۶۰۰-۹۷۸ در ۹۴۴ صفحه گلاسه – رنگی طراحی و توزین ۴۳۰۰گرم و با نمایش نزدیک به ۳۰۰۰ قطعه عکس با مقدمه ای به قلم عکاس، در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه چاپ و با قیمیت ۳۰۰۰۰۰۰ریال (سیصد هزار تومان) از سوی ناشرمولف منتشر شده و برای تهیه علاقه مندان در سراسر کشور در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
فراخوان اولین جشنواره سراسری عکس نقره
پسین
تسلیت به عکاس « بابک فروتنی »

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست