1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. کتاب عکس « خشت و آفتاب » فرزین ناظم زاده منتشر شد
کتاب عکس « خشت و آفتاب » فرزین ناظم زاده منتشر شد

کتاب عکس فرزین ناظم زاده با عنوان « خشت و آفتاب » با مقدمه ای به قلم معصومه اکبری ناشر انتشارات سیب سرخ منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس برای فروش و سفارش عرضه شد.
در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم معصومه اکبری که نگاهی به مردم، معماری و طبیعت منطقه تاریخی و کویری مروست در ایران دارد، می‌خوانیم:

«مقدمه ای که مقصود ماست بوطیقای تصویر و شعر است که از نظر انسانی گویا پازل هزار تکه ایی است که قصه دلدادگی هاست در افق سرزمینی دور که نگاه مردانش سبز و گلچین است، تاریخش تکرار درد است در پناه مهتاب که دهانی زیبا می افریند برای نوشتن و جغرافیای آن همان جستجوی هماهنگی هاست در ابنیه خشت و آفتاب.»

فرزین ناظم زاده  نیز به عنوان عکس در بخش دیگری از مقدمه مربوط به عکاس آورده است: «سنت ها و آیین های مذهبی در استان یزد و مروست خاص است. این ایین ها اکثرا با مراسم هنرهای نمایشی سنتی در ایام سوگواری همراه است. مراسم هایی همچون تعزیه و شبیه خوانی در روزهای قبل از عاشورا(روز شهادت امام سوم شیعیان) و بخصوص مراسم بازار شامو نخل برداری که به صورت نمادین و با استفاده از تمثیل ها و نمادها و اشارات بهع وقایع و تفسیر اتفاقات بعد از عاشورا در همین روز اشاره می کند.جوش که در ربان محلی به معنای عزاداری است و مراسم، جوش دوره و کسانی که با یک دست بر سینه می زنند و دست چپ را بر شانه های کناری خود حلقه زده اند تا دایره ای بزرگ، که گاهی به چند ردیف می رسد و سمبلی از همبستگی را نیز می رساند، تشکیل شود. آنها بر گرد این شعاع فرضی حرکت می کنند و نواهای محلی و مذهبی را می خوانند.»
ناظم زاده در انتهای متن مقدمه کتاب یادآور شده: «کتاب عکس، برای دیدن است و نوع خوانش یک عکس، توسط روش و نوع نگاه مخاطب انجام می گیرد. در واقع این مخاطب یا بیننده است که بخش دیگری از داستان تصویر و یا کل مجموعه را در ذهن خود می سازد».

فرزین ناظم‌زاده، متولد ۱۳۴۱ در شهر رشت است و در طراحی با گرایش های معماری، معماری داخلی و مبلمان و همچنین عکاسی الهاست که تجربه و تبحر دارد. برگزاری نمایشگاه عکس انفرادی -مَروَست  تاریخی در کویر – در موزه گنجینه فرهنگ و هنر یزد سال ۹۵ و برگزاری دو کارگاه آموزشی عکاسی و چاپ کتاب عکس « از خاک تا خیال » را در سوابق اجرایی و هنری خود دارد.

کتاب عکس « خشت و آفتاب » با عکس های فرزین ناظم زاده ، با نگاهی به مردم و معماری و طبیعت مروست در منطقه کویری ایران به شماره شابک: ۶-۸۳۸-۷۳۴-۹۶۴-۹۷۸ در ۲۰۰ صفحه در قطع خشتی، طرح روی جلد و گرافیک حمیدرضا ابوالفتحی و ترجمه فارسی به انگلیسی امین اصلانی در انتشارات سیب سرخ، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به قیمت شصت هزار تومان/ ۶۰۰۰۰۰ریال چاپ شده و جهت معرفی و ارایه در اختیار « پایگاه تخصصی کتاب عکس » قرار گرفته است.

در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از این تالیف به سایت کتاب عکس مراجعه و یا « ایـنـجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
نمایشگاه گروهی عکس «پرسه های سپید» در مشهد
پسین
چهارمین شماره از « فصلنامه عکاسی » منتشر شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست